İnsan sağlığı açısından önemli bir yere sahip olan zambak yağı, vitamin ve mineral zengini olan bitkisel yağlardan biridir. Regl sancılarından diş ağrısına, cilt bakımından romatizmaya varana kadar pek çok alanda fayda sağlayan zambak yağı, mevsiminde toplanan zambakların soğuk pres işleminden geçirilmesi ile elde edilmektedir.

Oldukça geniş bir alanda fayda sağlayan zambak yağı, düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde pek çok cilt sorununu giderebilmektedir. Bu nedenle de pek çok uzman tarafından tavsiye edilen kişisel bakım ürünleri arasında yer almaktadır.

Neden Zambak Yağı Kullanmak Gerekir?

Zambak yağı, pek çok nedenle kullanılması gereken bitkisel yağlardandır. Genel olarak sağlık konusunda önemli faydalar gösteren zambak yağını, romatizma ağrılarını hafifletmek, kan dolaşımını hızlandırmak, vücuttaki toksit maddelerin atılmasını sağlamak, diş ağrısı, regl sancısı ve bu türden ağrıları hafifletmek gibi amaçlar doğrultusunda kullanılabilmektedir.

Zambak Yağının Bilinmeyen Faydaları

Zambak yağının faydaları oldukça fazladır. Kan dolaşımını ve metabolizmayı hızlandırması, besinlerin sindirimine yardımcı olması, antioksidan özelliği sayesinde vücudu toksinlerden arındırması, cildi temizleyip arındırması, gözenekleri açarak cildin derinlemesine nefes almasını sağlaması, öksürük ve bronşite karşı fayda sağlaması, diş apsesine ve ağrılarına iyi gelmesi, selülit görünümünü azaltması, ciltte oluşan iltihaplanma, şişlik ve yara gibi sorunları gidermesi, bilek ve parmaklarda meydana gelen sinir sıkışmalarına iyi gelmesi, masaj yağı olarak kullanıldığında vücudu dinlendirip ağrıları hafifletmesi, yine zambak yağının bilinmeyen faydaları arasında yer almaktadır.

Öte yandan cilt bakım yağları arasında da yer alan zambak yağı, cilt üzerinde önemli faydalar sağlayabilmektedir. Bu nedenle önemli bir kişisel bakım ürünü olarak tavsiye edilen bu yağ, cildi derinlemesine temizleyip arındırmakta, sivilce, siyah nokta ve akne probleminin kökünden çözebilmektedir. Üstelik yeni sivilce oluşumunu ortadan kaldırmasının yanı sıra daha önceki sivilcelerin etkilerini de ortandan kaldıran zambak yağı, günlük cilt bakımı için ideal bir kişisel bakım ürünüdür.

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra kırışıklık karşıtı olarak da kullanılabilen zambak yağı, adeta doğal bir anti-aging özelliği taşımaktadır. Ciltte meydana gelen kırışıklık, sarkma ve ince çizgileri giderme konusunda oldukça etkili olurken, cildi gerginleştirerek daha kusursuz, parlak, canlı, sağlıklı ve genç bir cilt görünümü elde edilmesine yardımcı olmaktadır.

Zambak Yağı Nerede Satılır?

Zambak Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Zambak Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.