Aktar Bloğu

İnci Tozu Sabununun Faydaları Nelerdir?

inci tozu sabununun faydalari nelerdir

Neredeyse 3 bin yılı aşkın süredir Uzakdoğu’da alternatif tıp alanında kullanılan inci tozu, çeşitli sağlık sorunlarına karşı mucizevi etkiler gösterebilmektedir. Son yıllarda sabun haline getirilerek saç ve cilt gibi kişisel bakım alanında kullanılan inci tozu, oldukça etkili bir üründür.

İnci Tozu Sabunun Faydaları Nelerdir?

Her alanda farklı bir etki gösteren inci tozu sabunu, ciltte ayrı, saçta ayrı, tüm vücutta ayrı etkiler gösterebilmektedir. Genel olarak inci tozu sabunu faydalarına bakılacak olursa; ciltte meydana gelen kırışıklık gibi etkileri gidermesi, cildin pürüzsüz bir hal alması, esneklik kazanması, ölü hücrelerden arındırması, saçların parlak ve canlı bir görünüm kazanması, saç diplerinde zararlı bakteri ve mikropların giderilmesi ve bedeni sakinleştirmesi gibi olumlu etkiler, bu sabunun faydaları arasında yer almaktadır.

İnci Tozu Sabunun Cilde Faydaları

Bitkisel sabun olması ile dikkat çeken ve faydalarını bu özelliğine borçlu olan inci tozu sabunu, ciltte çeşitli sorunlara iyi gelmektedir. İnci tozu sabunu faydalarından en önemlisi ise, yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırması ve yenilerinin oluşmasını engellemesidir. Bunun ile beraber cildin elastikiyetini sağlaması, hücreleri yenilemesi, metabolizmayı hızlandırması, aknelerin küçülmesine yardımcı olması, siyah nokta ve sivilcelerin giderilmesi, çilleri en aza indirgemesi, cildi güneş ışınlarından koruması, kızarıkların hafifletilmesi ve cildin doğal rengini korumaya yardımcı olması, yine inci tozu sabununun faydalarındandır.

Bu sabunun cilt üzerindeki etkilerini kısa sürede görebilmek için her gün sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa düzenli olarak kullanılması önemlidir.

İnci Tozu Sabunun Saça Faydaları

Günümüzde en doğal sabunlardan biri olma özelliğine sahip olan inci tozu sabunu, saç bakımında da oldukça etkili bir sabundur. Her banyoda düzenli olarak kullanıldığı takdirde saç diplerinde meydana gelen kepeklenme sorununu çözen bu sabun, aynı zamanda saç diplerindeki zararlı bakteri ve mikropları da giderebilmektedir.

İnci tozu sabununun saçlar üzerindeki etkileri bu kadarla sınırlı kalmazken, daha parlak, canlı, hacimli ve gür saçlar için kullanılması gereken en ideal temizlik ürünlerinden biri de inci tozu sabunudur. Dolayısıyla saç bakımında inci tozu sabununun düzenli olarak kullanılması önemlidir.

İnci Tozu Sabunu Nerede Satılır?

İnci Tozu Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen İnci Tozu Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler