Günümüzde çok sayıda bitkisel yağ türü bulunuyor. Her meyvenin ve otun yağları üretiliyor. Bunun nedeni meyvelerin ve otların faydalarından cildimizin direkt olarak yararlanabilmesi. Çünkü günümüzde birçok bitkisel yağ cilt sağlığı için üretiliyor. Bunların en başında da adaçayı yağı geliyor. Bu tür bitkisel yağlar cilde olan yararları ile biliniyor.

Örneğin adaçayı yağı bilinen en etkili cilt yenileyici bitkisel yağlarda biri olarak görülüyor. Çünkü bu yağ içerisinde bolca hücre yenilenmesini sağlayacak özel maddeler bulunuyor. Bunun yanı sıra antiseptik ve anti selülit özellikleri de bulunuyor.

Adaçayı Yağı ile Bakım

Adaçayı Yağı ile Bakım

Adaçayı Yağı ile Bakım

Derinden bakım yapabilen bir yağ olması aynı zamanda diğer yağlar gibi antibakteriyel özellikler de sergiler. Cildi sıkılaştırıcı özelliğe de sahiptir ki bu özellik sayesinde cildi gençleştirme çabalarına destek sağlanmış olur. Mikro organizmaların çoğalmasını engeller bu sayede ciltte oluşan akne, siyah nokta gibi sorunları da yok edecektir.

Ciltteki gözenekleri temizler. Mantar hastalıklarına karşı da kullanılabilen özel bir bitkisel yağdır. Bunun gibi daha birçok yararı bulunmaktadır.

Bitkisel Yağlar 

Bitkisel Yağlar

Cilt bakımlarına ek olarak saç bakımında da tercih ediliyor. Saç derisini güçlendiren ve kepeklenmeleri önleyen yağ, saç derisini temizliyor, besliyor ve oluşabilecek mantarların önüne geçiyor. Antibakteriyel özelliği sayesinde mikroplarla savaşıyor. Genellikle kişisel bakım için tercih edilen yağ, genel sağlık için de tercih ediliyor. Örneğin, ağız kokularında gargara olarak kullanılırken, hem ağız hem de diş sağlığı için faydalıdır. Ancak sadece 2 yaş ve üstünde olanlara tavsiye edilir. Bebeklerin kullanması önerilmemektedir.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir düşünce “Adaçayı Yağı ile Bakım Yapabilirsiniz! Ama Nasıl?

  1. ALİ dedi ki:

    Oldukça sağlam kargolanmış, yanında gönderdiğiniz kahve hediyesi için teşekkür ederim.

Yorumlar kapalı.