Aktar Bloğu

Yeşil Çay ile Kilo Vermek Mümkün mü?

Yeşil Çay ile Kilo Vermek Mümkün mü?

Yeşil çayın içerisinde bulunan bir polifenol türü olan kateşinler, araştırmalar sonucuna göre yağ yakmaya ve cilt sıkılaştırmaya yardımcı oluyor. Bu da kilo vermek isteyen kadınlar ve erkekler için oldukça büyük bir önem arz ediyor.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Yeşil Çay ile Kilo Vermek Mümkün mü?

Yeşil Çay ile Kilo Vermek Mümkün mü?

Yeşil Çay ile Kilo Vermek Mümkün mü?

Japonya’da çayın faydaları konusunda yapılan araştırmada çayın kilo vermeye olan etkisi test edildi. Düzenli olarak çayın içerisinde bulunan kateşin alan kişilerle, almayan kişiler iki gruba ayrıldı. Araştırma sonucunda kateşin alan kişilerin, almayan kişilere göre daha fazla yağ yaktıkları ve kilo verdikleri tespit edildi.

İçerisinde bulunan polifonel maddeler sayesinde, insanlar oldukça hızlı bir şekilde yağ yakıyor ve gün içerisinde harcadıkları kalori miktarları daha üst seviyelere çıkıyor. Sizde kilo vermek istiyorsanız düzenli bir şekilde çayı tüketmeli ve bunun üzerine de egzersiz yapmalısınız. Böylece hem egzersiz yaparak hem de çayı içerek kilo vermeyi daha hızlı bir şekilde deneyimlemiş olursunuz. Ancak hiçbir içecek ya da yiyeceğin doğrudan zayıflatmadığı da bilinmelidir. Zayıflamak isteyenlerin sağlıklı beslenerek sağlıklı gıdalar tüketmeleri gerekmektedir. Bu çay da bunlardan sadece biridir.

Yeşil Çayın Yan Etkileri Var Mıdır?

Yan Etkileri Var Mıdır?

Yan Etkileri Var Mıdır?

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Yeşil çayın faydaları dışında bazı sebeplerden kaynaklanan yan etkileri de vardır. Özellikle hamilelik döneminde olan ve çocuk emziren kadınlar bu çayı tüketmekten kaçınmalıdır. Ayrıca gün içerisinde çok fazla  tüketirseniz mide bulantısı, baş dönmesi ve uyku sorunu gibi rahatsızlıklar başınıza gelebilir. Bunun için uzmanlarında tavsiye ettiği gibi günde ortalama 3 bardak ve farklı öğünlerde tüketilmelidir.

Bitkisel Çaylar

Bitkisel Çaylar

Bunların dışında bazı ilaçlarla çay etkileşime geçebilir. Bu nedenle hem emziren anne ve hamilelerin hem de kronik, alerjik ya da herhangi bir rahatsızlığı olan kişilerin bu çayı tüketmeden önce mutlaka doktorlarına danışmaları önerilmektedir. Aynı zamanda aşağıdaki ilaçları kullananların kesinlikte çayı tüketmemeleri önerilmektedir. Bunlar;

 • Kalp ritmini düzenleyen ilaçlar,
 • Yüksek tansiyon ilaçları,
 • Kemoterapi ilaçları,
 • Doğum kontrol hapları,
 • Böbrek, karaciğer ve mide rahatsızlıkları ile ilgili ilaçlar,
 • Kan ilaçları ve bazı antibiyotikler.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Benzer İçerikler

2 “Yeşil Çay ile Kilo Vermek Mümkün mü?”üzerine düşünceler

 1. AHMET dedi ki:

  Kargo çok hızlıydı, ürün de beklediğimden daha kaliteli çıktı. Teşekkür ederim.

 2. MURAT dedi ki:

  Zamanında ve sorunsuz teslimat yapıldı.. Paketleme çok özenli… Fiyatı piyasaya göre çok uygun…

Yorumlar kapalı.