Kullanımı her geçen gün artış gösteren ve popüler hala gelen bitkisel sabunlardan defne sabunu, defne bitkisinin özünden elde edilen bir sabundur. Cilt, saç ve genel vücut için gönül rahatlığı ile kullanılabilecek olan bu sabun, oldukça önemli faydalar sağlayabilmektedir.

Defne sabununun cilde faydaları oldukça fazla olurken, bu sabun aynı şekilde saçlarda da önemli faydalar sağlayabilmektedir. Dolayısıyla en önemli kişisel bakım ve temizlik ürünlerinden biri olarak karşımıza çıkarken, pek çok aktardan, organik pazardan ve bunun gibi yerlerden temin edebilmek de mümkündür.

Defne Sabununun Cilde 6 Faydası!

Defne sabununun cilde faydaları oldukça fazla olurken, bunlarda yalnızca birkaçına örnek gösterilebilmektedir. Örneğin; ergenlik çağında olan gençlerin en büyük problemlerinden olan sivilcelere mucizevi bir çözüm sunan defne sabunu, sivilceleri kökünden kurutmakta ve onlardan kalan izleri de ortadan kaldırmaktadır. Bunun ile beraber ciltteki siyah noktaları temizleyip gözenekleri açan, bu vesileyle de cildin rahat bir nefes almasına yardımcı olan defne sabunu, cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlamakta, bebeklerin pişik problemlerine iyi gelmektedir.

Cilt lekelerini giderici bir özelliğe de sahip olan defne sabunu, gece yatmadan önce ve sabah uykudan uyanıldığında kullanılabilmektedir. Bu sayede düzenli olarak kullanıldığında istenilen sonuca kısa sürede ulaşılmaktadır.

Defne Sabununun Saça Faydaları Var mı?

Cilt üzerinde göstermiş olduğu etkilerinin yanı sıra saçlarda da oldukça faydalı olan defne sabunu, saç ile alakalı pek çok soruna çözüm yolu sunmaktadır. Bu gibi özelliklerini tamamen doğal sabun olma özelliğine ve içeriğinde herhangi bir kimyasal bulunmamasına borçlu olan bu sabun saç dökülmesinin önüne geçmekte, saç diplerinde meydana gelen kaşıntı, kepeklenme ve döküntü gibi problemleri ortadan kaldırmakta ve yenilerinin oluşmasına engel olmaktadır. Bunun ile beraber saçın yapısını onarması, sağlıklı, canlı, parlak saç görünümünün elde edilmesi, saç diplerindeki gözeneklerin hava almasını sağlaması, saça hacim katması ve kan akışını güçlendirerek saçların hızlı bir şekilde uzamasını sağlaması, yine defne sabunu faydaları arasında yer almaktadır.

Hem ciltte, hem de saçlar üzerinde olumlu etkiler görebilmek için defne sabununun düzenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Aksi takdirde herhangi bir faydası olmayacaktır.

Defne Sabunu Nerede Satılır?

Defne Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Defne Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler