Aktar Bloğu

Pelesenk Yağı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Pelesenk Yağı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Gül ağacı yağı olarak da bilinen pelesenk yağı, Karayip Adaları, Güney Asya gibi bölgelerde yetişen bir tür çiçeğin ağacından elde edilmektedir. Reçine spoinlerin yanı sıra pek çok farklı faydalı bileşen içeren bu yağ, insan sağlığına büyük ölçüde fayda sağlamaktadır.

Pelesenk yağı, genellikle kişisel bakım alanında kullanılan bitkisel yağlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ciltte ve saçlarda mucizevi etkiler gösterirken, aynı zamanda çeşitli sağlık sorunlarına iyi gelmektedir.

Pelesenk Yağı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Pelesenk Yağı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Pelesenk Yağı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Pelesenk yağı alırken dikkat edilecekler; bu yağın yüzde 100 doğal ve bitkisel olduğundan emin olunması, içeriğinde herhangi bir kimyasal bileşen ya da koruyucu içermemesi ve güneş görmeyen serin ve kuru yerde muhafaza edilmiş olmasıdır. Ayrıca bu yağın soğuk sıkım yöntemi ile elde edilmiş olması ve cam şişede bulunması da önemlidir.

Pelesenk Yağının Faydaları Nelerdir?

Pelesenk yağı, günümüzde pek çok kişi tarafından ilgi gösterilen cilt bakım yağları arasında yer almaktadır. Bunun nedeni ise cilt sağlığına önemli faydalar sağlamasıdır. Örneğin; cilt tonunu açmaya ve dengeleyemeye yarayan bu yağ, aynı zamanda ciltteki kötü kokuyu giderebilme, doğal bir deodorant olabilme özelliğine sahiptir. Öte yandan sivrisinekleri kovucu özelliğe sahip bitkisel yağlardan biri olan yağ, cildi ölü hücrelerden temizlemekte, cildi canlandırmakta ve yumuşatmaktadır. Bu nedenle de ideal bir kişisel bakım ürünü olarak kullanılabilmektedir.

Genel sağlık açısından faydalarına bakılacak olursa da; stres, kaygı ve depresyon gibi ruhsal sorunları rahatlatması, eklem ve kas ağrılarını hafifletmesi, kesik ve yara gibi durumlarda enfeksiyona karşı koruması, hafızayı ve bilişsel faaliyetleri güçlendirmesi gibi özellikleri de bu yağın faydaları arasında yer almaktadır.

Pelesenk Yağının Kullanımı Nasıldır?

 

Kullanımı Nasıldır?

Kullanımı Nasıldır?

Bitkisel yağlar arasında oldukça önemli bir yere sahip olan yağ, dahili ve harici olarak kullanılabilmektedir. Dahili kullanımlarda günde iki kez olmak üzere bir bardak suyun içerisine 3 damla kadar ilave edilerek tüketilmelidir. Harici kullanımlarda ise sorunlu bölgeye bir pamuk yardımı ile uygulanabilmektedir. Ayrıca romatizma ve eklem ağrıları için ağrıyan bölgeye sürülerek masaj yapılmalıdır. Bu sayede oldukça faydalı olacaktır.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir düşünce “Pelesenk Yağı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  1. ŞENOL dedi ki:

    Oldukça sağlam kargolanmış, yanında gönderdiğiniz kahve hediyesi için teşekkür ederim.

Yorumlar kapalı.