Aktar Bloğu

Neden Limon Yağı Kullanmak Gerekir?

Bitkisel yağlar, içeriğinde barındırdıkları çeşitli vitamin, mineral ve faydalı bileşenler sayesinde insan sağlığına büyük ölçüde fayda sağlayabilmektedir. Oldukça eski çağlardan bu yana kullanılagelen bitkisel yağlar, cilt, saç ve hatta genel sağlık konusunda etkili olmaktadır. Limon yağı da, günümüze kadar gelen faydalı yağlardan biridir.

Genel sağlık üzerinde göstermiş olduğu faydalarının yanı sıra cilt üzerinde de olağanüstü etkiler gösteren limon yağı, günümüzün en şok kullanılan cilt bakım yağları arasında yer almaktadır. İçeriğinde bol miktarda C vitamini bulunması, vücudu dış etkenlere karşı korunmasını, çeşitli cilt rahatsızlıklarının giderilmesini sağlaması ve bunun gibi faydalara neden olmaktadır.

Neden Limon Yağı Kullanmak Gerekir?

Limon yağı kullanabilmek için onlarca neden gösterebilmek mümkündür. Limon yağının faydaları, bu yağın kullanılması açısından başlı başına bir neden olarak gösterilebilmektedir. Son yıllarda oldukça rağbet gören kişisel bakım ürünlerinden biri haline gelmiş olan bu yağ, daha canlı ve parlak saçların elde edilmesi, ciltteki yaraların ve enfeksiyonların iyileşmesi, sivilce, akne ve siyah nokta gibi problemlerin çözüme kavuşturulması, bitlerin saçlardan uzaklaştırılması, dudak kenarlarında çıkan uçukların iyileşme sürecinin hızlandırılması, cildin rahat nefes almasının sağlanması ve bunun gibi daha pek çok amaç doğrultusunda kullanılabilmektedir.

Limon yağı kişisel bakım amacıyla kullanılacağı zaman kaynar suyun içerisine katılıp buğu olarak kullanılabileceği gibi, cilt maskesi haline getirilip, bu şekilde de kullanılabilmektedir. Ayrıca saç maskesi de saçlara önemli faydalar sağlayacaktır.

Limon Yağının Bilinmeyen Faydaları

Limon yağı her anlamda insan sağlığı açısından faydalı bir yağdır. Genel sağlık açısından faydalarına bakılacak olursa; kan dolaşımını hızlandırması, grip, nezle, soğuk algınlığına karşı vücudu koruması, vücut direncini artırıp bağışıklık sistemini güçlendirmesi, idrarın sökülmesine yardımcı olması ve böbrek taşının düşürülmesini sağlaması, bu yağın faydalarındandır.

Saç üzerindeki faydaları ise; saçı nemlendirmesi, doğal bir parlaklık kazandırması, yıpranan saçları onarması ve saç diplerindeki kan dolaşımını hızlandırmasıdır.

Tüm bunların yanı sıra cilt üzerinde de büyük etkiler gösteren limon yağı, selülitlerin ortadan kaldırılmasını, gözeneklerin açılmasını sağlamakta, cildi besleyip canlandırmakta, yaşlanma etkilerinin giderilmesini ve kırışıklıkların önüne geçilmesini sağlamakta, ölü derilerin atılmasına yardımcı olmakta, cildin elastikiyetini artırmakta ve cilt çatlaklarına iyi gelmektedir.

Limon Yağı Nerede Satılır?

Limon Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Limon Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.