Aktar Bloğu

Neden Aynısefa Sabunu Kullanmalısınız?

Neden aynisefa sabunu kullanmalisiniz

Calendula, diğer bir adı ile aynısefa çiçeğinin yağından elde edilen aynısefa sabunu, oldukça faydalı olan bir bitkisel sabundur. Gerek saç bakımı gerekse cilt bakımı için tercih edilen aynısefa sabunu, pek çok özelliği sayesinde çeşitli cilt ve deri rahatsızlıklarına iyi gelebilmektedir.

Aynısefa sabununun içeriğinde yer alan aynısefa yağı, alternatif tıpta uzun yıllar önce kullanılmaya başlanan bir üründür. Üstelik yalnızca cilt ve deri hastalıklarına değil aynı zamanda insan sağlığına da oldukça faydalı olan bu yağın, mideye, ülsere, reflüye ve gastrite dahi iyi geldiği bilinmektedir. Aynısefa sabunu da bünyesinde bu yağı barındırdığından hemen hemen aynı etkileri gösterebilmektedir.

Neden Aynısefa Sabunu Kullanmalısınız?

Kişinin günlük yaşamında aynısefa sabununu kullanabilmesi için pek çok neden sıralayabilmek mümkündür. Özellikle de aynısefa sabunu faydaları, bu sabunun kullanımı için başlı başına bir neden olabilmektedir.

İçeriğinde dokuların daha hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olan bazı enzimleri barındıran aynısefa sabunu, çoğunlukla cilt ve saç bakımı için tercih edilmektedir. Başta kuru cilt tipine sahip olanlar olmak üzere hemen her cilt tipinin rahatlıkla kullanabileceği aynısefa sabunu, tertemiz bir içeriğe sahiptir. Doğal sabun olması ile de dikkat çeken bu sabun, cilt hastalıklarına iyi gelmekte, bolca nemlendirmekte, cildi yumuşacık yapmaktadır. İçeriğinde faydalı bileşenler sayesinde hem saçlarda hem de ciltte kadifemsi bir görünüme oluştururken, ciltteki çatlak görünümünde azalmasına yardımcı olmaktadır.

Aynısefa Sabunu Nasıl Kullanılır?

Neden Aynisefa Sabunu Kullanmalisiniz 1

 

Aynısefa sabununun kullanım şekli, amacına göre değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin; cildinin ya da yüzünün nemlendirilmesi ve nem dengesinin sağlanması için kullanılmak istendiğinde, ılık su ile bolca köpürtülerek uygulanması gerekmektedir. Bu sabunun etkilerinden faydalanabilmek için aynı zamanda yüze parmak uçları ile masaj da yapılmalıdır.

Banyo sabunu olarak da kullanılan aynısefa sabunu, lif yardımı ile kullanılabilmektedir.

Aynısefa Sabununun Zararları Var Mı?

Genellikle kişisel bakım ürünü olarak kullanılmakta olan aynısefa sabunu, faydaları ile bilinmektedir. Tamamen organik ve doğal yollardan elde edilen bu sabunun bilinen herhangi bir zararı ya da yan etkisi bulunmamaktadır. Başta kuru cilt tipleri olmak üzere her cilt tipinin kullanabileceği bir sabun olurken, yine de ilk kullanımda alerjik reaksiyon gösterip göstermemesi adına bir test yapılması gerekmektedir.

Aynısefa Sabunu Nerede Satılır?

Aynısefa Sabunu, marketlerde, aktarlarsa, bitkisel ve doğal sabunlarla birlikte kozmetik ürünlerin satıldığı dükkanlarda bulabilirsiniz. İnternetten hemen aynısefa sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel ve doğal sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

2 “Neden Aynısefa Sabunu Kullanmalısınız?”üzerine düşünceler

  1. HACI HASAN dedi ki:

    İnternet alışverişine ne kadar karşı olsam da eaktariyeden aldığım ürün sayesinde alışveriş yapmaya başladım. Gerçekten kaliteli ürün ve güvenilir satıcı.

  2. HASAN dedi ki:

    Ürünlerinden sürekli kullanıyorum. Her seferinde de çok memnun kalıyorum. Tavsiye ederim

Yorumlar kapalı.