Yakıotu bitki çayı, günümüzde çeşitli sağlık sorunları için kullanılan bitki çaylarından biridir. Uzun yıllardır alternatif tıp alanında kullanılmakta olan yakıotu bitki çayı, sindirim sistemi problemlerinden prostat hastalığına, öksürükten astım boğmacaya varana kadar pek çok alanda etkisini göstermektedir. Özellikle de cilt sağlığı konusunda oldukça etkili olan bu bitki çayı, düzenli olarak kullanıldığından daha sağlıklı bir cilt yapısına kavuşmaya yardımcı olmaktadır.

Yakıotu Bitki Çayın Cilde Faydaları Nelerdir?

Yakıotu bitki çayının cilde faydaları neredeyse sayılamayacak kadar çoktur. Ciltte meydana gelen yaralanmalarda enfeksiyonun giderilmesini sağlaması, yanık, yara ve şişliklere iyi gelmesi, cildin bağ dokusu yapısındaki kolojenleri sağlamlaştırması, varisin giderilmesini sağlaması, vücutta ve ciltte biriken zararlı maddelerin atılmasına yardımcı olması, cildin dinç ve genç bir yapıya kavuşmasını sağlaması, cilt maskesi olarak kullanıldığında ise canlı, parlak ve sağlıklı bir cilt yapısı oluşturması, yine Yakıotu bitki çayının cilde faydaları arasında yer almaktadır.

Öte yandan diğer alanlardaki Yakıotu çayın faydalarına bakılacak olursa; prostat, mesane ve böbrek rahatsızlıklarının giderilmesi, ishalin önüne geçilmesi, kabızlığın engellenmesi, idrar söktürücü olması, astım ve boğmaca gibi hastalıklar üzerindeki olumlu etkileri de bu bitki çayının faydalarındandır.

Cilde Sürülür mü?

Yakıotu bitki çayı cilde kolaylıkla uygulanabilen bitki çaylarından biridir. Maske ya da tonik gibi uygulanabilen bu bitki çayı, düzenli olarak kullanıldığı takdirde büyük ölçüde fayda sağlamaktadır. Bunun ile beraber doğru ve düzenli olarak tüketildiğinde de cilt üzerindeki faydalarını gösterebilmektedir.

Bunun yanı sıra yakıotunun cilde uygulama şekilleri değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin; diğer faydalı bitkisel yağlar ile de karıştırılarak kür, krem ya da maske haline getirilerek de cilde uygulanması mümkündür.

Cildine Kimler Uygulamalı, Kimler Uygulamamalıdır?

Yakıotu bitki çayı, hemen hemen herkesin gönül rahatlığı ile cildine uygulayabileceği bir bitki çayıdır. Üstelik uygulaması da oldukça kolay olan bu bitki çayı, yalnızca bir pamuk yardımı ile uygulanabilmektedir.

Oldukça fayda sağlayan yakıotu bitki çayı, yalnızca hassas cilt yapısına sahip olan kişiler tarafından uygulanmamalıdır. Bu gibi kişiler kaşıntı, deri döküntüsü gibi alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir.

Yakıotu bitki çayını, diğer pek çok bitki çayları gibi aktarlardan temin edebilmek mümkündür. Bu sayede kolaylıkla hazırlanarak kullanılabilmektedir.

Yakıotu Bitki Çayı Nerede Satılır?

Yakıotu Bitki Çayı, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Yakıotu Bitki Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler