Aktar Bloğu

Haşhaş Yağının Cilde Faydaları

Haşhaş Yağının Cilde Faydaları

Haşhaş tohumundan elde edilen haşhaş yağı, şifalı bitkisel yağlardan biridir. İnsan sağlığına ve cilt bakımına oldukça faydalı olan bu yağ, soğuk presleme yöntemi ile elde edilmektedir. Yağın faydaları yakın zamanda keşfedilmiş ve bugün pek çok kişi tarafından kullanılır hale gelmiştir.

Özellikle saç ve cilt gibi kişisel bakım üzerine bir hayli faydalı bulunan bu yağ, tamamen doğal ve bitkisel yağlardan olması sebebiyle herhangi bir yan etkiye neden olmamaktadır. Genel sağlık için de oldukça yararlı olan bu yağı günümüzde pek çok kişi cilt ve saç bakımında kullanmakta ve memnun olduklarından çevresine de tavsiye etmektedir.

Haşhaş Yağının Cilde Faydaları

Haşhaş Yağının Cilde Faydaları

Haşhaş Yağının Cilde Faydaları

Saç ve cilt gibi kişisel bakımlarda mucizevi etkileri olan haşhaş yağı, ciltte adeta gençlik iksiri etkisi oluşturmaktadır. Cildin tüm ihtiyaçlarını karşılayarak derinlemesine besleyen bu yağ, yaşlanmaya karşı savaşmakta ve cildin genç kalmasını sağlamaktadır. İçeriğinde omega 3, omega 6 gibi yaş asitlerinin yanı sıra yüksek oranda E vitamini yer alması sebebiyle vücuttaki doku hücrelerinin yapı taşlarını oluşturmakta ve bağışıklık sistemini güçlendirerek kan dolaşımını hızlandırmaktadır.

Öte yandan ciltte meydana gelen çıban gibi çeşitli cilt rahatsızlıklarına iyi gelmesi de haşhaş yağının cilde faydaları arasında yer almaktadır. Aromaterapide masaj yağı olarak da kullanılan yağ, yeteri kadar ve düzenli bir şekilde kullanıldığında fayda sağlamaktadır.

Haşhaş Yağı Nasıl Kullanılır?

Nasıl Kullanılır?

Nasıl Kullanılır?

Haşhaş yağının faydaları, ancak düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde etkilerinin gösterebilmektedir. Bunun nedeni ise hangi bitkisel yağ ya da ürün olursa olsun, ancak doğru bir şekilde kullanıldığı takdirde fayda vermesidir. Dolayısıyla yağın da doğru ve önerildiği şekilde kullanılması gerekmektedir.

Genel sağlık açısından kullanılacak olan yağ, yarım çay bardağı kadar suyun içerisine birkaç damla damlatılarak tüketilmelidir. Bu şekilde tüketildiği takdirde saç rahatsızlıkları ve diğer rahatsızlıkların giderilmesine yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra cilt bakımı için tercih edilmesi halinde yine bir bardak suyun içerisine birkaç damla damlatılarak cilde masaj yapılabilmektedir. Yağın su ile inceltilmeden direkt olarak kullanımı tavsiye edilmemektedir. Çünkü haşhaş yağı oldukça keskin bir yağ olurken, seyreltilmeden kullanılması çeşitli reaksiyonlara neden olabilmektedir.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

5 “Haşhaş Yağının Cilde Faydaları”üzerine düşünceler

 1. ERDEM CAN dedi ki:

  Alışverişim için son derece titiz davranırken ilk alımdan sonra ekatariyede gözüm kapalı alışveriş yapıyorum.

 2. ERGÜL dedi ki:

  İlk defa aldığım ürün olmasına rağmen çok memnun kaldım herkes için tavsiye ediyorum. Çok hızlı geliyor ve ürün paketlemesi çok sağlam.

 3. FATİH dedi ki:

  İlk olarak kendime aldım sonra memnun kaldığım için annem aldı şimdi de ablama alıyoruz. Bir dahakine babamın aramıza katılacağına eminim 😊

 4. MURAT dedi ki:

  Bir 5 yıldız veriyorum bir de yorum. Çünkü ürünleriniz çok kaliteli ve hizmetiniz çok iyi

 5. YAVUZ SELİM dedi ki:

  Kargo ve paketleme hizmetinden sonra ürün çok kaliteli geldi ve herkes için oluşan soruları gidermek için yazdım. Bence denemelisiniz.

Yorumlar kapalı.