Bitki çayları, genel olarak çeşitli alanlarda insan sağlığına faydalı olan çaylardır. Gece kızı çayı da, başta fazlalık kiloları verebilme konusundaki etkileri olmak üzere pek çok sağlık sorununa fayda sağlamaktadır.

Çeşitli bitkilerin bir araya getirilmesi ile elde edilen gece kızı bitki çayı, içeriğindeki her bir bitkinin faydalarını sunmaktadır. Örneğin; ıhlamurun sindirim sistemi üzerindeki etkilerini, avokadonun idrar söktürücü özelliğini ve kiraz sapının da vücuttaki ödemi atma konusundaki etkilerini sunmaktadır.

Gece Kızı Çayı Çok İçilirse Bir Şey Olur mu?

Tüm bitki çayları ve bitkisel ürünleri kullanırken dikkatli olmak gerekir. Her şeyiz fazlası zarar olduğu gibi, gece kızı çayı da çok içildiği takdirde bazı istenmeyen sonuçlara neden olabilmektedir. İnsanlar genellikle ne kadar çok içerse o kadar çok kilo vereceğini düşündüğünden gece kızı çayını gereğinden fazla tüketmeyi düşünebilir. Fakat bu yanlış bir kullanım şekli olmakla beraber hem kilo vermeye yardımcı olmamakta, hem de sağlık sorunlarına yol açmaktadır.

Gece Kızı Çayını Çok İçmenin Zararları Var mı?

Elbette ki gece kızı çayını çok içmenin zararları bulunur. Bu zararlar genellikle alerjik reaksiyon olarak kendini gösterirken, bunun ile beraber böbrek rahatsızlıkları, sindirim sistemi problemleri ve bunun gibi pek çok sağlık sorunu, gece kızı çayını çok fazla tüketmenin zararları olarak örneklendirilebilmektedir.

Çayın Sağlığımıza Faydaları Nelerdir?

Doğu ve düzenli bir şekilde tüketildiği takdirde oldukça faydalı olan gece kızı çayı, metabolizmanın hızlanması, sindirim sisteminin düzenli bir şekilde çalışması ve vücuttaki fazla suyun atılması konusunda oldukça etkilidir. Bunun ile beraber vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri karşılaması, susuzluğu gidermesi, vücutta depolanan yağların yakılmasını sağlaması ve bağırsakları kötü huylu probiyotiklerden arındırması, yine bu bitki çayının faydaları arasında yer almaktadır.

Gece Kızı Çayı Günde Ne Kadar İçilmelidir?

Gece kızı çayının faydalarını görebilmek için doğru ve düzenli kullanım oldukça önemlidir. Sabah ve akşam olmak üzere günde en fazla 2 fincan tüketilmesi tavsiye edilen bu bitki çayı, daha fazla tüketilmesi halinde fayda değil zararlara neden olacaktır.

Günümüzde her aktarda bulabilmenin mümkün olduğu gece kızı bitki çayı, kolay bir şekilde hazırlanmakta ve lezzetli olarak tüketilmektedir.

Gece Kızı Bitki Çayı Nerede Satılır?

Gece Kızı Bitki Çayı, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Gece Kızı Bitki Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.