Aktar Bloğu

Gece Kızı Çayı Nedir?

Gece kizi cayi nedir

Gece kızı çayı, son yıllarda adı sıklıkla duyulmaya başlayan bitki çayları arasında yer almaktadır. Daha çok zayıflamak isteyen kadın ve erkekler tarafından tüketilen gece kızı çayı, insan sağlığı üzerindeki olumlu etkileri ile merak konusu haline gelmektedir. Çeşitli bitkilerin bir araya getirilmesiyle elde edilen bu çay, son birkaç yıldır en çok tüketilen bitki çaylarından biridir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Gece Kızı Çayı Nedir?

Günümüzün en merak edilen sorularından biri “Gece kızı çayı nedir?” sorusudur. Son yıllarda oldukça popüler hale gelen bu çay, faydalı olan bazı bitkilerin karışımı ile elde edilmektedir. Kilo verme konusunda etkili bir bitki çayı olması ile bilinirken, bu çayı tüketen pek çok kişinin kilo verebildiğine rastlanmıştır. Gece kızı çayını bazı aktarlardan ya da eczanelerden temin edebilmek mümkündür.

Gece Kızı Çayı İçinde Neler Vardır?

Gece kızı bitki çayı, pek çok bitkinin bir araya getirilmesiyle ortaya çıkmaktadır. Bu bitkilerin en belirgin olanları ise; kiraz sapı, ıhlamur, limon kurusu, tarçın ve avokado yapraklarıdır. Gece kızı çayı içindekilerin her birinin araya getirilmesi sayesinde pek çok konuda fayda sağlayan bu bitki çayı, özellikle zayıflama konusunda etki gösterebilmektedir.

Gece Kızı çayının en büyük özelliği, metabolizmanın işleyişini bir düzene sokabilmesi ve hızlanması üzerindeki etkileridir. İçeriğindeki pek çok yararlı bileşen sayesinde sindirim sisteminin düzenli bir şekilde çalışmasına fayda sağlayan gece kızı çayı, vücuttaki yağın ve kalorinin yakılması, bunun ile beraber kilo verilmesi konusunda önemli ölçüde etki gösterebilmektedir.

Gece Kızı Çayını Tüketirken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Son yılların en popüler bitki çayı haline gelen gece kızı çayı, içeriğinde herhangi bir kimyasal bulunmayan ve tümüyle bitkisel olan bir çaydır. Bu nedenle insan sağlığına büyük faydalar sağlayan bu çayın bilinen herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Fakat yine de gece kızı çayını içerken dozunda tüketilmesi ne dikkat edilmesi oldukça önemlidir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Öte yandan ödem çayı olarak da bilinen gece kızı çayının hamile kadınlar tarafından kullanılması uygun olmazken, emziren annelerin ise ancak belli bir aydan sonra tüketmeye başlaması gerekmektedir. Bunun ile beraber kronik bir rahatsızlığı bulunan hastaların bu çayı içmeden önce mutlaka doktoruna başvurması da elzemdir.

Emziren annelerin, hamilelerin, kronik, alerjik ve önemli rahatsızlığı bulunan kişilerin gece kızı çayı tüketimi öncesinde doktorlarına danışmaları tavsiye edilmektedir.

Gece Kızı Çayı Nerede Satılır?

Gece kızı çayı, marketlerde, aktarlarda ve eczanelerde satılmaktadır. İnternetten hemen gece kızı çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinde diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.