Aktar Bloğu

Elmalı Bitki Çayın Zararları Var mı?

Elmali bitki cayinin zararlari var mi

Elma çayı, günümüzde sağlık açısından tüketilebilecek en ideal bitki çaylarından biridir. Çoğu zaman tarçın eşliğinde tüketilen bu bitki çayı, kemikleri güçlendirici, balgam söktürücü, öksürüğü giderici etkileri ile bilinmektedir. Üstelik hazırlanışı da oldukça kolay olan elmalı çay, hazır olarak poşet çay şeklinde satın alınabileceği gibi, taze olarak da hazırlanabilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Bitki çayları genel olarak pek çok sağlık problemine fayda sağlaması nedeniyle tercih edilmektedir. Elma çayının tercih edilmesi de, antioksidan özelliği sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirici, kas ve eklem ağrılarını hafifletici, öksürüğü giderici, balgamı söktürücü, kansere karşı doğal bir koruyucu, soğuk algınlığını giderici, cildi güzelleştirici, kırışıklıkları en aza indirgeyici, kuru ciltleri nemlendirici ve kalp sağlığını koruyucu etkileri sebebiyle tercih edilmektedir. Hemen hemen her aktardan hazır olarak temin edilmesi mümkün olan elma çayı, evde taze olarak da yapılabilmektedir.

Elmalı Bitki Çayın Zararları Var mı?

Elmalı bitki çayı, tamamen doğal, organik ve bitkisel bir içeriğe sahip olması sebebiyle insan sağlığına önemli ölçüde fayda sağlaması ile bilinmektedir. Bu nedenle elmalı bitki çayının zararları ile alakalı pek bir bilgi bulunmamaktadır. Fakat yine olası bir elmalı bitki çayının yan etkilerine karşı ihtiyatlı olarak tüketilmesinde fayda görülmektedir. Çünkü her ne kadar bir zararı olmadığı bilinse de, bazı bünyelerde ya da ciltlerde alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir.

Elmalı Bitki Çayı Tansiyonu Yükseltir mi?

Elma çayı, tansiyonu yükselten bir bitki çayı değildir. Aksine tansiyonu yükselenlerin tüketmesi gereken bir bitki çayıdır. Çünkü elma suyu ya da elma çayının, yüksek tansiyonu dengeleyici bir özelliği bulunmaktadır. Bunun ile beraber yüksek tansiyon için etkili olan bitki çayları; muz, çilek, kavun, ananas, şeftali, mango ve turunçgiller ile hazırlanan bitki çaylarıdır. Ayrıca bu meyvelerin direkt olarak tüketilmesi de önerilebilmektedir.

Elmalı Bitki Çayı Uyku Yapar mı?

Elma çayının etkilerinden bir diğeri de sakinleştirici olmasıdır. İnsan vücudunda adeta bir rahatlama sağlayan elma çayı, yatmadan önce tüketildiği takdirde rahat bir uyku çekmeye konusunda oldukça etkili olabilmektedir. Elma çayının uykusuzluğa iyi gelmesi kimileri için olumlu yönde bir etki olsa da, kimleri bitki çayının bu özelliğini, elmalı çayın zararları olarak kabul edebilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Elmalı Bitki Çayı Nerede Satılır?

Elmalı Bitki Çayı, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Elmalı Bitki Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!