Aktar Bloğu

Elmalı Bitki Çayının Cilde Faydaları

Elmalı Bitki Çayının Cilde Faydaları

Elmalı çay, insan sağlığına büyük ölçüde fayda sağlayan bitki çaylarından biridir. İçeriğindeki birçok faydalı bileşen, çeşitli sağlık sorunlarına karşı mücadele etmekte ve sağlığı koruyabilmektedir. Düzenli olarak tüketilmesi halinde genel sağlıktan saç ve cilt sağlığına kadar onlarca faydası bulunan bu bitki çayı, hazır olarak aktarlardan satın alınabileceği gibi evde de hazırlanabilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Elmalı Çayın Cilde Faydaları Nelerdir?

Elmalı çayın cilde faydaları bir hayli çoktur. Cildin parlak ve canlı bir görünüm elde etmesine, yaşlanma belirtilerinin en aza indirgenmesine ve gözlerdeki şişliğin giderilmesine yardımcı olan bu bitki çayı, aynı zamanda cildin renk tonunu eşitlemekte, cilde enerji kazandırmakta, parlaklık vermekte, beyazlatmakta, lekeleri ortadan kaldırmak gibi etkiler göstermektedir.

C vitamini bakımından oldukça zengin olan elmalı bitki çayı, cildin nem dengesini oluşturması konusunda etkili olmaktadır. Bunun ile beraber yüksek lif deposu olan elmalı bitki çayın cilde faydalarından bir diğeri de sivilceleri, siyah noktaları ve akneleri giderme konusunda fayda sağlamasıdır.

Elmalı Çay Cilde Sürülür mü?

Günümüzde en çok tüketilen bitki çaylarından elmalı çayın cilde sürülmesi mümkündür. Fakat bu faydalarını cilde sürüldüğünde değil, tüketildiğinde ya da meyvenin kendisi ile çeşitli maskeler yapıldığında sağlamaktadır. Dolayısıyla kişinin elmalı çayı yüzüne ya da cildine sürmesi yerine düzenli bir şekilde tüketmesi gerekmektedir.

Elmalı Çayı Cildine Kimler Uygulamalı, Kimler Uygulamamalıdır?

Elma çayın faydaları her alanda fazla olurken, bu çayı kimin kullanıp kullanamayacağı da merak konusu olmaktadır. Elma, günümüzde 7’de 70’e herkesin tüketmiş olduğu bir meyve olurken, çayı da aynı şekilde herkesin tüketimine uygun olan bir çaydır. Dolayısıyla hamilelerin, çocukların, bebeklerin ve çeşitli kronik rahatsızlığı bulunanların dahi tüketebileceği bir bitki çayı olan elma çayı, kolay bir şekilde temin edilebilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Çoğu zaman uzmanlar tarafından elma çayının hazır olarak alınmasından ziyade evde yapılmış olanı tavsiye edilmektedir. Bu çayı evde hazırlamak ise oldukça kolaydır. Öncelikle taze elma çayı hazırlayabilmek için elmaların bol su ile yıkanması gereklidir. Kabukları soyulup çekirdekleri çıkarılan elmalar daha sonra ince bir şekilde dilimlenir ve 2 su bardağı su ile beraber demliğe koyulur. Bu şekilde kaynamaya bırakılan elmalar kaynadıktan sonra ocağın altı kapatılır ve yaklaşık olarak 10 dakika boyunca demlenmeye bırakılır. Bu şekilde elma çayı tüketime hazır olacaktır.

Elmalı Çay Nerede Satılır?

Elmalı Çay, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Elmalı Çay satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!