Aktar Bloğu

Defne Sabunu Nasıl Kullanılır?

Defne sabunu nasil kullanilir

Defne sabunu, defnenin meyvelerinden elde edilen ve sahip olduğu hoş kokusu sayesinde temizlik hissi uyandıran bir kişisel bakım ürünüdür. İçeriğinde defne yağı, saf zeytinyağı, sabun bazı ve damıtılmış su bulunan defne sabunu, cilt ve saç bakımı açısından oldukça faydalıdır. Ayrıca hoş kokusu ile diğer pek çok bitkisel sabundan farklıdır.

Defne Sabunu Nasıl Kullanılır?

Defne sabununun kullanmaya başlamadan önce kişinin ilk olarak kullanacağı bölgeyi temizlemesi gerekmektedir. Temizlenen bölge üzerine uygulanan defne sabununun, dairesel hareketlerle masaj yapılarak yedirilmesi gereklidir. Ardından bol su ile iyice durularak cildin sabundan ve köpükten arındırılması gerekmektedir. İyi temizlenmeyen sabun atıklarının ciltte kuruması, daha sonrasında sivilcelere neden olabilmektedir.

Cilt bakımı ya da çeşitli amaçlarla kullanılan defne sabununun, kullanımı sonrasında temizlenerek kuru bir beze sarılması ve bu şekilde muhafaza edilmesi önerilmektedir. Ayrıca cilt ya da saç problemleri için kullanılması halinde, problem ortadan kalkıncaya dek defne sabununun kullanılması gerekmektedir. Düzenli kullanılmayan ilacın herhangi bir yararı olmayacağı gibi, defne sabununun da olmamaktadır.

Defne Sabunu Özellikleri

Defne sabunu, sahip olduğu özellikleri sayesinde insan vücudunda pek çok fayda sağlamaktadır. Defne sabununun faydaları; saç dökülmesi ve kepeklenmenin önüne geçmek, saçları besleyip güçlendirmek, parlaklık ve yumuşaklık vermek, derideki gözenekleri açıp rahatlatmak, ergenlik sivilcelerine fayda sağlamak, saç derisindeki yara ve tahripleri gidermede yardımcı olmak, varisleri rahatlatmak ve romatizma ağrılarında etkili olmaktır.

Bunun ile beraber bebeklerde pişik oluşumunun önüne geçen defne sabunu, antiseptik özelliği sayesinde pek çok hastalığın önüne geçmektedir. Mikropları öldürerek hastalığın kaynağını ortadan kaldırmaya yardımcı olurken, hücrelerin yenilenmesini sağlayarak cildin tahriş olmasını engellemektedir.

Defne Sabununun Zararları Var mı?

Defne sabunu, tümüyle doğal yollardan elde edildiği için sayılamayacak kadar çok fayda sağlayabilmektedir. İçeriğinde herhangi bir kimyasal maddeye yer verilmeyen bu doğal sabun, sentetik ve kimyasal madde katkı içeren diğer ürünlerde olduğu gibi deri hastalıkları ya da cilt problemlerine neden olmamaktadır. Fakat bazen kuru cilt yapısına sahip olan kişilerin kullanımı sakıncalı olabilmektedir. Ayrıca orijinal olmayan defne sabununun saçta kepek problemlerine neden olduğu da gözlemlenebilmektedir. Bunların dışında defne sabununun herhangi bir zararlı etkisi bulunmamaktadır.

Defne Sabunu Nerelerde Satılır?

Defne sabunu, marketlerde, hipermarketlerde, kozmetik ürünü satılan dükkanlarda ve aktarlarda satılmaktadır. Hemen satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler