Aktar Bloğu

Çay Ağacı Yağının Cilde Faydaları!

Cay agaci yaginin cilde faydaları

Çay ağacı yağı, günümüzde insanlığın kullanması gereken en önemli bitkisel yağlardan biridir. Özellikle de kişisel bakım alanında oldukça önemli bitkisel yağlar arasında yer alan yağ, tam anlamıyla doğal bir anti-aging olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hint defnesi isimli bir bitkiden elde edilen bu yağ, son yıllarda oldukça popüler bir hale gelmiştir. Ciltte mucizevi etkiler gösteren bu yağ, antibakteriyal ve antiviral özellikleri sayesinde cildi tüm zararlı diş etkenlere karşı koruyucu bir etki göstermektedir. Üstelik böcek ısırmalarına da iyi gelen yağ, aynı zamanda pek çok hayvanı vücuttan uzaklaştırabilmektedir.

Çay Ağacı Yağının Cilde Faydaları

Çay Ağacı Yağının Cilde Faydaları

Çay Ağacı Yağının Cilde Faydaları

Kişisel bakım alanında adeta yeni bir çağ başlatan yağ, önemli cilt bakım yağlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra akne ve sivilce oluşumunun önüne geçen, mevcut sivilcelerin giderilmesini, gözeneklerin ise sıkılaşmasını sağlayan bu yağ, düzenli olarak kullanıldığında büyük faydalar sağlayabilmektedir.

Öte yandan yağın cilde daha pek çok faydası bulunmaktadır. Örneğin; cilt kırışıklıklarının en aza indirgenmesi, yeni kırışıklıkların ve ince çizgilerin oluşumunun engellenmesi, böcek sokmalarında kızarıklığın hafifletilmesi ve cilt lekelerinin neredeyse tamamının ortadan kaldırılması, yine yağın cilde faydaları arasında yer almaktadır.

Çay Ağacı Yağının Genel Faydaları

Genel Faydaları

Genel Faydaları

Çay Ağacı yağının faydaları neredeyse saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Ağırlıklı olarak cilt üzerindeki etkileri ile dikkat çeken bu son yılların popüler kişisel bakım ürünü, ağız ve diş sağlığına iyi gelmektedir. Doğal bir dezenfektan olarak da kullanılabilmektedir. Tüm bakteri mikrop ve virüslere karşı savaştığından grip, nezle, soğuk algınlığı gibi hastalıklara da iyi gelirken, saç kuruluğunun giderilmesine, saçın derinlemesine nemlendirilerek daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

Hem kişisel bakım hem de genel sağlık açısından rahatlıkla kullanılabilecek olan bu yağı aktarlardan temin edebilmek mümkündür.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir düşünce “Çay Ağacı Yağının Cilde Faydaları!

  1. BELGİN dedi ki:

    Sadece bir değil birden fazla ürün almaya yöneliyorum bu sitede. Hepsi çok kaliteli ve çok iyi. Teşekkür ederim

Yorumlar kapalı.