Aktar Bloğu

Zeytinyağlı Sabunun Zararları Var mı?

Zeytinyagli sabunun zararlari var mi

Zeytinyağlı sabun, tamamen saf ve doğal zeytinyağından elde edilen oldukça faydalı bir sabundur. Gerek saç bakımında, gerekse cilt bakımında büyük etkilere sahip olan bu bitkisel sabun, günümüzde yüzbinlerce kişi tarafından kullanılmaktadır.

Kimyasal içerikli kişisel bakım ve sağlık ürünlerinden ziyade alternatif tıp ve doğal ürünlerin tercih edildiği şu günlerde, zeytinyağlı sabun da en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Özellikle pek çok saç problemini kökünden çözebilen bu sabun, saç derisini kökünden besleyerek saç dökülmelerinin önüne geçebilmekte, dökülen saçların yerine yenisinin çıkmasını sağlayabilmekte ve saçların daha sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olmaktadır. İçeriğindeki zengin vitamin ve mineraller sayesinde saçların yanı sıra cildin de beslenmesini sağlayan bu sabun, pek çok cilt problemine de iyi gelmektedir.

Zeytinyağlı Sabunun Faydaları Nelerdir?

Saf zeytinyağı, piyasada bilinen en faydalı yağlardan biridir. Sabunu da doğanın insanoğluna armağanı olarak nitelendirilen bu yağdan elde edilmesi sebebiyle, en az yağın kendisi kadar faydalı olabilmektedir. E vitamini ve antioksidan özelliği sayesinde hem saç, hem de cilt için büyük fayda sağlayan zeytinyağlı sabun, saç ve cilt için ideal bir bakım ürünü olmasının yanı sıra, doğal bir temizleyicidir.

Zeytinyağlı sabunu faydalarının aslında sayılamayacak kadar çoktur. Fakat bazılarına örnek verilmesi gerekirse; öncelikle bu yağ, kuru ciltler için efsanevi bir nemlendiricidir. Cildin kuruyup dökülmesini engellerken, cilde ışıltı verir. Öte ciltteki lekelerin oluşumunu engelleyen ve mevcut lekeleri gideren bu sabun, çatlakların giderilmesine, kırışıklıkların azalmasına, gözeneklerin açılmasına, ölü derinin atılmasına ve alerjik etkilerin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bu sabunun faydaları cilt ile sınırlı kalmazken, saçın beslenmesine, dökülmesin önlenmesine, parlak ve sağlıklı bir görünüm elde etmesine katkı sağlamaktadır.

Zeytinyağlı Sabunun Zararları Var Mı?

Zeytinyağlı sabun, içeriğinde hiçbir kimyasala yer verilmediğinden tamamen doğal sabun olması ile bilinmektedir. Zeytinyağlı sabun, bu kadar çok faydalı olmasını da bu doğallığına ve saflığına borçludur. Üstelik bu sabunun bilinen herhangi bir zeytinyağlı sabunu zararları bulunmamaktadır. Buna rağmen bazı hassas ciltlerde alerjik etkilere neden olabileceği göz önünde bulundurularak, kullanıma başlamadan önce cildin küçük bir yerinde test edilmelidir. Bu test neticesinde herhangi bir yan etki görülmezse, gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Zeytinyağlı Sabun Nerede Satılır?

Zeytinyağlı sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Zeytinyağlı sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler