Aktar Bloğu

Siyah Çay Metabolizmayı Hızlandırır Mı?

Siyah cay metabolizmayi hizlandirir mi

Siyah çay camellia sinensis ve o. Kuntze türlerinin yapraklarından tomurcuklarından ve yumuşak dallarından üretilen bir çaydır. Üretimi beş aşama üzerinde gerçekleşmektedir. Bu aşamalar şunlardır:

Bitki Çayları e-Aktariye'de!
  • Soldurma
  • Kıvırma
  • Oksidasyon
  • Kurutma
  • Tasnif

Siyah çay kendisine has bir görünüşü olup, farklı renk ve kokuları vardır. Siyan çayın yabancı kokusu olmayı, taze olarak tüketilmesi gerekir.

Tropikal iklimlerde yetişme imkanı bulmaktadır. Ülkemizde ise Doğu Karadeniz özellikle Rize’de yetişme imkanı bulmaktadır. Aktarlarda ve marketlerde bulunabilen bir çaydır. Eğer internetten taze siyah çay satın almak istiyorsanız e-Aktariye üzerinde sipariş oluşturabilirsiniz.

Siyah Çay Metabolizmayı Hızlandırır Mı?

Siyah çay metabolizmayı hızlandırmakta etkili bir besin kaynağıdır. Enerjiyi artırarak yağların hızlı şekilde yakılmasına yardımcı olmaktadır. İştahı azaltarak, kan şekeri seviyesini dengelemektedir. Düzenli olarak tüketildiği zaman iştah kapatıcı özelliği olduğu için kilo vermeye de yardımcı olmaktadır.

“Siyah çay zayıflatır mı?”  Sorusuna verilecek cevap da şöyledir. Siyah çay metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olduğundan zayıflatmaya da etki etmektedir. Fakat her siyah çay içildiğinde kilo vermek mümkün değildir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Siyah Çay Kilo Yapar Mı?

Bitki çaylarından bazılarının kilo yapmaya etkileri vardır. Bitki çayının içindeki meyve ya da bitkilerden ötürü şeker oranı siyah çaya göre daha fazladır. Bu sebepten dolayı siyah çay kilo yapmaya yardımcı etkilere sahip değildir. Siyah çayın metabolizmayı hızlandırmaya etkileri olduğundan kilo vermeye etki etmektedir.

Metabolizmayı hızlandırmaya yardım ettiği için “Siyah çay kilo yapar mı?” Sorusuna cevap şöyledir: Siyah çay zayıflatmaya yardımcı olmaktadır. Fakat her siyah çayla yapılan diyet ya da zayıflama aşaması direkt olarak zayıflamaya etki etmemektedir. Her vücudun metabolizma hızı ve zayıflama süresi farklı olduğu için kişiler arasında zayıflama süreci değişme gösterir.

Siyah Çay Günde Kaç Bardak İçilmelidir?

Siyah çayın vücut sağlığı için birçok yararı vardır. Siyah çayın faydaları kemiklere, kalbe, diyabete, kansere ve ağız sağlığına etki edecek kadar fazladır. Sindirimi kolaylaştırmaya yardımcı olmakla beraber metabolizmayı hızlandırmaya da etki etmektedir. Günlük 4-6 bardak çay tüketiminde meme, kolon, mide kanserine olumlu etkiler sağladığı uzmanlar tarafından açıklanmıştır. Fazla tüketimi sonucunda yan etkiler doğurabilmektedir. Siyah çayı 6 bardaktan fazla tüketmek içindeki kafein oranı yüzünden zararlı olmaktadır. Emziren annelerin, hamilelerin, kronik, alerjik ya da önemli rahatsızlığı bulunan kişilerin siyah çay tüketimi öncesinde doktorlarına danışmaları tavsiye edilmektedir.

Siyah Çay Nerede Satılır?

Siyah çay, tüm marketlerde ve aktarlarda satılmaktadır. Burada önemli olan taze olarak satın alınmasıdır. Taze siyah çayı internetten hemen satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.