Aktar Bloğu

Siyah Çay ile Yeşil Çay Arasındaki Fark ve Benzerlikler

Siyah cay ile yesil cay arasindaki fark ve benzerlikler

Günlük hayatta en fazla tüketilen içecekler sıralamasında sudan sonra ikinci sıraya sahip olan siyah çay, insan sağlığına büyük faydalar sağlayan bitki çaylarından biridir. Bunun ile beraber yeşil çay da, insan sağlığına oldukça fayda sağlamaktadır. Aktarlardan, marketlerden ya da organik pazarlardan kolaylıkla temin edilebilen bu çaylar, gerek Türkiye de, gerekse dünya üzerinde oldukça rağbet görmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Siyah Çay ile Yeşil Çay Arasındaki Farklar

Günümüzde oldukça fazla tüketilen, hatta pek çok hanede sabah – akşam demlenen siyah çay, Camellia Sinensis adı verilen bir çay bitkisinden elde edilmektedir. Dolayısıyla bitki çayları kategorisinde değerlendirilen bu çay, sağlık açısından olumlu yönde önemli etkiler gösterebilmektedir. Örneğin; kanseri önlenmesi, bağışıklık sistemini güçlendirmesi siyah çayın faydalarındandır.

Yeşil çay ise, yine en sık duyulan ve tüketilen bitki çayı olarak bilinmektedir. Özellikle zayıflama konusundaki etkileri ile tanınan bu çay, tıpkı siyah çay gibi Camellia Sinensis bitkisinden elde edilmektedir.

Siyah çay ile yeşil çay arasındaki en önemli fark, çayların işleniş şeklidir. Siyah çay, bu bitkinin oksitlenmesi yolu ile elde edilirken, yeşil çay ise buharlama yöntemi ile elde edilmektedir.

Siyah Çay ile Yeşil Çay Arasındaki Benzerlikler

Siyah çay ile yeşil çay arasında pek çok benzerlik bulunmaktadır. Örneğin; her iki çay da bitki çayı grubunda yer almaktadır. Bunun ile beraber Camellia Sinensis bitkisinden elde edilen siyah çay ve yeşil çay, insan sağlığına büyük faydalar sağlayabilmektedir. Ayrıca her iki çayın başka bir ortak özelliği ise bağışıklık sistemini güçlendiriyor olmasıdır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Ağız Sağlığı için Siyah Çay Tüketebilirsiniz

Siyah çayın faydaları oldukça fazladır. Ağız sağlığı üzerindeki etkileri de bu faydalarından biridir. Yapılan araştırmalar neticesinde siyah çayın çürük oluşumunu engelleme, bakterileri öldürme ve plak oluşumunun önüne geçilmesi gibi konularda fayda sağladığı ortaya çıkmıştır.

Kilo Vermek İçin Yeşil Çay Tüketebilirsiniz

Siyah çayın faydaları kadar yeşil çayın faydaları da çoktur. Yeşil çay özellikle kilo verme konusunda büyük etki gösteren bir bitki çayıdır. İçeriğindeki bazı yararlı bileşenler, metabolizmanın hızlandırılmasını sağlamaktadır. Bu sayede fazla kilonun, kalorinin ve yağların yakılması, yeşil çayın faydaları arasında yer almaktadır.

Hem yeşil çayın, hem de siyah çayın bu denli faydalı olması, tüketimin artmasına neden olmaktadır. Fakat bu faydaları görebilmek için de, elbette dozunda tüketilmesi gerekmektedir.

Siyah ve Yeşil Çay Nerede Satılır?

Siyah çay ve yeşil çay, tüm marketlerde ve aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen satın almak için e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirsiniz. Aynı zaman e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.