Aktar Bloğu

Saçlarını Yumuşatmak İsteyenler için: Zeytinyağlı Sabun

Saclarini yumusatmak isteyenler icin zeytinyagli sabun

Zeytinyağı ile yapılan sabunun faydalarının çok olması ve en önemlisi cilt için doğal bir bakım olması özelliğiyle son zamanların en çok rağbet gören doğal sabunları arasında yer almaktadır. Fiyat açısından incelendiğinde cep yakmayan zeytinyağı sabunu, cilt güzelliğine önem veren herkesin imdadına yetişiyor. Ayrıca vitamin açısından da zengin olan sabun içerisinde A, E, D ve K vitaminlerini bol bol bulundurur. Özellikle saç için tercih edilir. Ancak vücudun tüm yüzeylerinde güvenilerek kullanılabilir, cilde iyi gelmesi nedeni ile de sivilce sorunları yaşayanlar için ideal bir seçim olmaktadır.

Vücudu dinlendirmesinin yanında vücuda çok faydalı bir ürün olan zeytinyağlı sabun içerisinde hiçbir şekilde kimyasal bulunmaz. Fakat günümüzde seçim yapılırken güvenilir firma ve şahıslardan alınması hususunda çok dikkat edilmesi gerekir. Nedeni ise artık kimyasal maddeleri ekleyenlerin bulunmasıdır. Kimyasal maddeler içerisinde cilde zarar verici ve sağlığınızı tehdit edecek elementler bulunabilir. Faydalarını geniş bir şekilde aşağıda sizlere maddeler halinde sunacağız, zararı bulunmayan zeytinyağı sabununu gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Zeytinyağlı Sabununun Faydaları

  • Saç diplerini besleme nedeni ile dökülmelere karşı saçlara direnç kazandırır.
  • Düzenli, belli aralıklar ile sık sık kullanılırsa cilde güzellik ve parlaklık katar.
  • Zeytinyağı sabunu, saçları sertleştirmenin aksine yumuşatır ve parlaklaştırır.

Saclarini yumusatmak isteyenler icin zeytinyagli sabun 1

  • Çeşitli cilt hastalıklarını geçirmede etkin roller oynamasının yanı sıra oluşumlarını engeller.
  • Günümüzün en büyük sorunlarından birisi olan saç kepeklenmesidir ve saç kepeğinin oluşumunu engeller.
  • En önemli özelliğinden bir ise özellikle gençlerdeki sivilce sorunlarını geçirmesidir. Zeytinyağlı sabun kullanarak sivilcelerin yok olmasına ya da hiç sivilce oluşmamasına yardımcı olur.
  • Tüm ciltler için kullanılır. Yan etkisi ve zararı bulunmayıp, doğal bir sabun türüdür.
  • Hassas ve sık sık alerji olan ciltlerin de tercih edebileceği doğal sabun türleri arasında yer alır.
  • Yüz ve vücudun değişik bölgelerindeki tahrişleri, pişik, egzema vb. rahatsızlıkların önlenmesine yardımcı olur.

Zeytinyağlı Sabun Nerede Satılır?

Zeytinyağlı sabun, marketlerde, hipermarketlerde, kozmetik ürünü satılan dükkanlarda, aktarlarda satılmaktadır. Ancak doğal zeytinyağlı sabunlar her yerde bulunmaz. Doğal zeytinyağlı sabunların güvenilir yerlerden temin edilmesi gerekir. Satılan bazı sabunların doğal olduğu söylense de, öyle olmayabilir. İnternetten hemen doğal zeytinyağlı sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler