Zeytinyağlı sabun, zeytin ağacının meyvesi ve günümüzde en çok tüketilen kahvaltılıklardan biri olan zeytinin özünden elde edilen bir bitkisel sabundur. Doğal ve organik yöntemler ile elde edilen bu sabun, herhangi bir katkı maddesi içermediğinden pek çok saç ve cilt problemlerine iyi gelmektedir. Sağlamış olduğu bu faydaları da, zeytinyağlı sabunu kullanmak için birer neden olarak gösterilmektedir.

Neden Zeytinyağlı Sabunu Kullanmalısınız?

Zeytinyağlı sabunu kullanmak için pek çok neden gösterebilmek mümkündür. Bunlardan ilki ve en önemlisi, saç dökülmelerinin önüne geçmesi ve dökülen saçların yerine yenilerinin uzamasına yardımcı olmasıdır. Doğal sabun olma özelliği ile kimyasal içerikli şampuanlara kıyasla oldukça büyük bir etki gösterebilen bu sabun, saç dökülmesi ve kellik sorunu olan kişilerin kullanabileceği ideal saç bakım ürünlerinden biri olarak nitelendirilmektedir.

Günümüzde kişisel bakım ürünü olarak kullanılan zeytinyağlı sabun, cilt üzerindeki etkileri ile de tercih edilmesi gereken bitkisel ürünlerden biridir.  Örneğin; cildi derinlemesine temizlemesi, nem dengesini sağlaması ve bunun gibi faydaları, zeytinyağlı sabunun kullanımı için birer neden olarak gösterilmektedir.

Zeytinyağlı Sabun Ne Gibi Faydalar Sağlar?

Zeytinyağlı sabun, banyo sabunu, yüz temizleme sabunu ya da saç sabunu olarak kullanılabilecek özellikte bir sabundur. Her alanda farklı faydalar sağlayan bu sabun, içeriğinde herhangi bir kimyasal madde bulunmadığından bu denli etki gösterebilmektedir.

Cilt üzerindeki etkilerinden bahsedecek olursak; içeriğinde bulunan bol miktardaki E vitamini sayesinde cildin daha güzel ve daha bakımlı görünmesini sağlayan zeytinyağlı sabun, cildi nemlendirmekte ve nem dengesini koruyabilmektedir. Bunun ile beraber cilt lekelerinin azalmasına, gözenekleri açılarak cildin rahat bir nefes almasına, ciltteki alerjik etkilerin azalmasına, selülitlerin giderilmesine ve ölü derinin ciltten atılmasına yardımcı olması, zeytinyağlı sabunun faydaları arasında yer almaktadır.

Zeytinyağlı sabunun saç üzerindeki faydaları ise; saç dökülmesini engellemesi, dökülen saçların yerine daha sağlıklı ve güçlü saçların çıkmasını sağlaması, saçları ve saç köklerini beslemesi, parlak ve canlı görünümünü artırması, kepeklenmesinin önüne geçmesi ve hızlı uzamasını sağlamasıdır. Zeytinyağlı sabunun faydalarını görebilmek için düzenli bir şekilde kullanılması önemlidir. Aksi takdirde ne saçlar üzerinde, ne de cilt üzerinde temizlik dışında hiçbir fayda sağlamayacaktır.

Zeytinyağlı Sabun Nerede Satılır?

Zeytinyağlı Sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Zeytinyağlı Sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler