Aktar Bloğu

Kırışık Ciltler İçin Fesleğen Yağı (Saf Fesleğen Yağı)

Kırışık Ciltler İçin Fesleğen Yağı

Ballıbabagiller familyasından olan fesleğen, Akdeniz mutfağının vazgeçilmez bitkilerinden biridir. İnsan sağlığı, cildi ve saçı için oldukça faydalı olan bu bitkinin kendisi kadar yağı da faydalıdır. Fesleğen yağı, içeriğinde A, B6, C ve K vitaminlerinin yanı sıra, yüksek oranda kalsiyum ve demir de barındırmaktadır. Bu nedenle oldukça etkili olan bu bitkisel yağ, antibakteriyel, antiinflamatuar, antimikrobiyal, antiviral ve özellikle antifundal özelliklerine sahiptir.

Kırışık Ciltler için Fesleğen Yağı

Cilt üzerinde oldukça faydalı ve etkili olan bitkisel yağlardan biridir. Sahip olduğu pek çok özellik ye içeriğindeki yararlı bileşenleri sayesinde özellikle ciltteki kırışıklıklara iyi gelen bu yağ, düzenli kullanımlarda mevcut kırışıklıkların azalmasını sağlayabilmektedir. Bunun ile beraber kişisel bakımda ağırlıklı olarak selülit gibi problemler için tercih edilen bu yağ, bu gibi cilt problemlerinin olduğu bölgelerde masaj yağı olarak kullanılabilmektedir.

Fesleğen Yağının Faydaları

Fesleğen Yağının Faydaları

Fesleğen Yağının Faydaları

Gerek kişisel bakım açısından gerek insan sağlığı bakımından oldukça faydalı olan bir yağdır. İçeriğindeki magnezyum ve beta – karoten sayesinde kalp sağlığına açısından büyük fayda sağlayan yağ, vücudu derinlemesine temizleyebilmektedir. Böylelikle sivilce ve aknelerin giderilmesine, cildin rahatlamasına, lekelerin giderilip kuruluğun azalmasına yardımcı olmaktadır. Öte yandan kuru ciltlerde nemlendirici özelliğe sahip olan yağ, ağız içerisinde oluşan yaraların iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

Faydalarından bir diğeri de öksürüğü kesip, bronşitin etkilerini azaltmasıdır. Öte yandan baş dönmesini ve baş ağrısını dindirmekte, özellikle migren ağrılarına iyi gelmektedir. Arı sokmalarına karşı da oldukça etkili olan yağ, kandaki ürit asit seviyesini azalttığından gut hastalığına da iyi gelebilmektedir.

Fesleğen Yağının Yan Etkileri Var Mı?

Yan Etkileri Var Mı?

Yan Etkileri Var Mı?

İçeriğindeki yararlı bileşenler olması ve herhangi bir kimyasal madde içermemesi sebebiyle oldukça faydalı olan bir yağdır. Hemen hemen her türlü problemin giderilmesine yardımcı olan yağ, alerjisi olanlar tarafından kullanılmamalıdır. Her şeyin olduğu gibi bu yağın da fazla kullanılması, bazı yan etkilere ya da zararlara sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle dikkatli ve yeterli kullanılması oldukça önemlidir.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir düşünce “Kırışık Ciltler İçin Fesleğen Yağı (Saf Fesleğen Yağı)

  1. SELİM dedi ki:

    Ürünlerin yorumlarına bakarak aldım gerçekten hızlı kargo ile geldi ve ürünler çok hoşumuza gitti.

Yorumlar kapalı.