Aktar Bloğu

Killi Sabun Nasıl Kullanılır?

Killi sabun nasil kullanilir

Killi sabun, günümüzde çeşitli amaçlarla kullanılmakta olan en doğal sabun olma özelliğine sahip bir üründür. Çok eski zamanlardan bu yana insanların pek çok rahatsızlıklara karşı kullanmış olduğu kil, daha çok cilt üzerinde temizleyici ve pozitif bir etki oluşturmaktadır. Dolayısıyla bu gibi faydaları nedeniyle kilden temizleyici bir ürün olarak kil sabunu üretilmiş ve bu sabunun kullanımı günümüze kadar ulaşmıştır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Killi Sabunu Nasıl Kullanılır?

Killi sabunu kullanım şekli, genellikle kullanım amacına doğrultusunda değişebilmektedir. İnsanlar bu sabunu dilerse yüzünde, dilerse saçında ya da vücudunda kullanabilmektedir.

Yüz temizleyicisi olarak kullanılmak istendiğinde; öncelikle killi sabunu ılık su ile ıslatılarak köpürtülmeli ve köpükleri yüze uygulanmalıdır. Birkaç dakika masaj yaparcasına uygulanan sabun, ardından bol su ile yıkanmalıdır. Bu sayede killi sabunu cilde fayda sağlayacaktır.

Vücut temizleyicisi olarak kullanılmak istendiğinde ise; killi sabunu banyoda kullanabilmek mümkündür. Ayrıca bu sabun, saçlar üzerinde de büyük etkiler gösterebilmektedir.

Killi Sabunu Özellikleri

Killi sabun, asitik düzeyi yüksek olan zeytinin yağından elde edilmektedir. En organik ve en doğal hali bu olan killi sabun, pek çok kişiye fayda sağlayan ve sevilerek kullanılan bir üründür. Yüzdeki sivilce, siyah nokta ve akne gibi cilt problemlerini giderici bir özellik gösterirken, ciltte adeta peeling etkisi oluşturmaktadır. Üstelik deriyi ölü hücrelerden arındırması, yeni sivilce oluşumlarının önüne geçmesi ve cildi derinlemesine temizleyerek daha sağlıklı, daha canlı bir görünüme kavuşmasını sağlamak, yine killi sabunu faydaları arasında yer almaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Killi sabunu faydaları yalnızca cilt ile sınırlı kalmazken, saç üzerinde de oldukça etkili olmaktadır. Saç dökülmelerini büyük ölçüde azaltan bu bitkisel sabun, aşırı yağlı saç diplerini derinlemesine temizlemekte, sağlıklı saçların uzamasını desteklemekte ve saçların doğal bir parlaklık kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Killi Sabunun Zararları Var Mı?

Killi sabun, gerek saç üzerinde, gerek vücut üzerinde, gerekse cilt üzerinde göstermiş olduğu faydaları ile bilinen bir kişisel bakım ürünüdür. Tamamen doğal ve organik bir içeriğe sahip olan bu ürün, içeriğinde herhangi bir kimyasal madde bulunmadığından bir zarar ya da yan etki göstermemektedir. Dolayısıyla gönül rahatlığı ile kullanılabilecek sabunlar arasında yer almaktadır. Fakat bazı hassas ciltlerde alerjik reaksiyon gösterebilmesi ihtimaline karşı kullanıma başlanmadan önce mutlaka cilt üzerinde küçük bir test yapılması tavsiye edilmektedir.

Killi Sabun Nerede Satılır?

Killi Sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Killi Sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.