Aktar Bloğu

Killi Sabunun Faydaları Nelerdir?

Killi sabunun faydalari nelerdir

Killi sabun, günümüzde kullanılmakta olan en doğal sabunlardan biri olarak bilinmektedir. Kil, oldukça eski dönemlerden bu yana kullanılmakta olan faydalı ürünlerden biridir. Temizleyici ve cilt üzerinde pozitif etkileri sayesinde kadınların bir numaralı kişisel bakım ürünleri arasında yer alan killi sabun, maske olarak da kullanılmaktadır.  Özellikle de yağlı ciltler üzerinde oldukça etkili olurken, cildin gerekli olan ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Killi Sabunun Faydaları Nelerdir?

Bitkisel sabun kategorisinde değerlendirilen killi sabun, pek çok faydaya sahip olan bir sabundur. Normal şartlarda asitik seviyesi oldukça yüksek olan zeytinyağı ile elde edilen killi sabun, bu şekilde en doğal haliyle üretilmektedir. Dolayısıyla içeriğinde herhangi bir kimyasal maddeye yer verilmezken, oldukça büyük faydaları olabilmektedir.

Killi sabunun faydaları saç üzerinde ayrı, cilt üzerinde ayrıdır. Her ikisinin bakımını da başarılı bir şekilde gerçekleştiren killi sabun, pek çok kişi açısından oldukça ideal bakım ürünlerinden biridir.

Killi Sabunun Cilde Faydaları

Killi sabunun cilt üzerindeki etkilerinden biri, yüzde oluşan siyah nokta ve aknelerin giderilmesine yardımcı olmaktır. Cilt üzerinde mevcut olan sivilcelerin kurumasını sağlayan killi sabun, ayrıca yeni sivilce oluşumlarının da önüne geçebilmekte, sivilce ve akneler yüzünden ciltte oluşan izleri en aza indirgeyebilmektedir. Öte yandan ciltte peeling etkisi oluşturan killi sabun, cildi ölü derilerden arındırmakta ve cildin yenilenmesine yardımcı olmaktadır.

Normal ciltler ve yağlı ciltler için oldukça faydalı olan bu sabun, cildin toparlanmasını sağlamakta, kadifemsi bir görünüm elde etmesini sağlamaktadır. Üstelik ciltte oluşan lekelerin ve çeşitli izlerin kaybolmasında da oldukça etkili olabilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Killi Sabunun Saça Faydaları

Killi sabunun faydaları yalnızca cilt ile sınırlı kalmazken, saç üzerinde de oldukça faydalıdır. Saç dökülmesini durdurma konusunda oldukça faydalı olan killi sabun, saçlara uygulandığında saç köklerini temizleyebilmekte ve köklerin rahat bir nefes almasına yardımcı olmaktadır. Bunların yanı sıra saçların oldukça hoş bir kokuya sahip olmasını sağlayan killi sabun, ayrıca son derece doğal ve sağlıklı bir parıltı elde etmesini sağlamaktadır.

Killi sabunun gerek saçta, gerekse ciltte etkili olabilmesi ve faydalarını gösterebilmesi düzenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Düzenli kullanılmayan killi sabun, herhangi bir fayda sağlayamamaktadır.

Killi Sabun Nerede Satılır?

Killi Sabun, marketlerde, aktarlarda, bitkisel ve doğal sabunlarla birlikte kozmetik ürünlerin satıldığı dükkanlarda bulabilirsiniz. İnternetten hemen killi sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel ve doğal sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Benzer İçerikler