Aktar Bloğu

Eşek Sütü Sabunu Nasıl Kullanılır?

Esek sutu sabunu nasil kullanilir

Günümüzde pek çok kişi eşek sütü hakkında yeterli bilgiye sahip olmazken, bu süt oldukça faydalı olması sebebiyle hem kozmetik sektöründe, hem de genel sağlık alanında oldukça sık kullanılmaktadır. Eşeklerin nadir olarak ürettiği sütlerinden elde edilen eşek sütü sabunu, pek çok saç ve cilt problemine etki edebilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Eşek Sütü Sabunu Nasıl Kullanılır?

Çoğu zaman kişisel bakım amacıyla tercih edilen eşek sütü sabununun kullanım şekli, amacına göre değişiklik gösterebilmektedir. Eşek sütü sabununun cilt sağlığı için kullanılması gerektiğinde, sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde 3 defa uygulanması gerekmektedir. Uygulama şekli ise maske gibi olmalıdır. Örneğin; bolca köpürtülerek cilde uygulanmalı ve 5 dakika bekletildikten sonra da bol suyla yıkanmalıdır. Tamamen bitkisel ve organik bir içeriğe sahip olan bu doğal sabunun herhangi bir yan etkisi ya da zararı bulunmamaktadır. Dolayısıyla tüm vücutta gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir.

Eşek Sütü Sabunu Özellikleri

Eşek sütü sabununun en büyük özelliği, gençlik sırrı olarak kabul edilmesidir. Yaşlanma etkilerine karşı birebir olan eşek sütü sabunu, cildi gençleştiriyor olması ile bilinmektedir. Bunun ile beraber zengin vitamin ve mineral içeriğine sahip olan eşek sütü sabunu, cilt sağlığı açısından oldukça değerli bir bitkisel sabundur. Eşek sütünün sahip olduğu bol miktarda A, B1, B2, C ve E vitamini içeren eşek sütü, aynı zamanda kalsiyum ve laktoz gibi mineralleri de bünyesinde barındırmaktadır.

Eşek Sütü Sabunu Faydaları

Cilt sağlığı açısından eşek sütü sabunu faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Cildi derinlemesine besleyerek, sağlıklı bir yapıya kavuşmasına yardımcı olan bu sabun, ciltte oluşan lekeleri ve cilt kararmalarının giderilmesine etki edebilmektedir. Sivilce, akne ve siyah nokta gibi en çok şikayet edilen cilt problemlerini giderebilirken, sedef ve egzama gibi hastalıkların iyileşmesine de fayda sağlamaktadır. Eşek sütü sabunu faydaları arasında en önemli olanı ise kırışıklıkları giderme konusunda oldukça etkili olmasıdır. Bu sayede cildi gençleştiren ve kişiye genç bir cilt görünümü kazandıran eşek sütü sabunu, ayrıca hücre yenileyici özelliği sayesinde de yaşlılık lekelerini ortadan kaldırmaya yardımcı olabilmektedir.

Eşek sütü sabununun bu faydalarını görebilmek için düzenli bir şekilde kullanılması önemlidir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Eşek Sütü Sabunu Nerede Satılır?

Eşek Sütü Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Eşek Sütü Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!