Aktar Bloğu

Eşek Sütü Sabunu Faydaları Nelerdir?

Esek sutu sabunu faydalari nelerdir

Eşek sütü, anne sütüne en yakın olan sütlerden biri olarak bilinirken, ayrıca sağlığa oldukça faydalı bir süt olduğu da bilinmektedir. Eşek sütü sabunu da eşeğin sütünden elde edilmektedir. Gerek cilt için, gerekse saç için oldukça faydalı olan bu sabun, son yıllarda kullanımı oldukça yaygın bir hale gelen bitkisel sabunlardan biridir. ¨

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Özellikle kış aylarında kuruyan, çatlayan ve yıpranan cildi nemlendiren ve dış etkenlere karşı koruyan eşek sütü sabunu, birçok kişisel bakım ürününün içeriğinde yer almaktadır. Öte yandan günlük bakım için oldukça ideal bir ürün olan bu sabun, yaşlanmayı geciktirme, cilde bakım yapma ve kırışıklıkların önüne geçme gibi özelliklere de sahiptir.

Eşek Sütü Sabunu Faydaları Nelerdir?

Eşek sütü sabunu, cilt üzerinde ayrı, saç üzerinde ayrı faydalara sahip olan bir sabundur. A, B1, B2, C ve E vitaminin yanı sıra kalsiyum, magnezyum, fosfor, çinko, sodyum gibi pek çok mineral bakımından zengin olan eşek sütü sabunu, eski çağlardan beri kullanılmaktadır. Üstelik Mısır Kraliçesi olan Kleopotra’nın güzelliğini eşek sütüne borçlu olduğu da bilinmektedir.

Eşek Sütü Sabunun Cilde Faydaları

Eşek sütü sabununun cilt üzerindeki faydaları oldukça fazladır. Cildi besleyip onaran, lekeleri ve sivilce izlerini gidermeye yardımcı olan bu sabun, ten renginin açılmasını ve yüzün aydınlanmasını da sağlamaktadır. Yaşlanma karşıtı olma özelliğine sahip olan doğal sabunlardan biri olurken, sedef, egzama, mantar gibi çeşitli cilt hastalıklarına iyi gelmektedir.

Tüm bunların yanı sıra cildi ölü derinlerden arındıran ve temizleyen eşek sütü sabunu, cildin daha nemli ve yumuşak olmasını sağlamakta, gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Kuru cilde bakım yapmak, hücrelerin yenilenmesini sağlamak ve siyah nokta oluşumunun önüne geçmek de eşek sütü sabunu faydaları arasında yer almaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Eşek Sütü Sabunun Saça Faydaları

Cilde sağlamış olduğu faydaların yanı sıra saça da büyük etkileri olan eşek sütü sabunu, saç bakımı için de oldukça ideal bir sabundur. Saçın hacimli bir görünüm kazanmasını sağlayan bu sabun ayrıca saçı beslemekte, kepeği engellemekte ve kafa derisindeki kaşıntının da giderilmesine yardımcı olmaktadır. Bunun ile beraber saç kıran problemi üzerinde etkili oluşu, saç dökülmesinin önüne geçilmesi ve saçların yumuşacık bir hal alması da yine eşek sütü sabunu faydalarındandır.

Eşek Sütü Sabunu Nerede Satılır?

Eşek Sütü Sabunu, marketlerde, aktarlarsa, bitkisel ve doğal sabunlarla birlikte kozmetik ürünlerin satıldığı dükkanlarda bulabilirsiniz. İnternetten hemen eşek sütü sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel ve doğal sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Benzer İçerikler

Bir düşünce “Eşek Sütü Sabunu Faydaları Nelerdir?

  1. UMUT SEDA dedi ki:

    Gayet hızlıydı.

Yorumlar kapalı.