Aktar Bloğu

Ebegümeci Bitki Çayının Cildiniz için Faydaları

ebegumeci bitki cayinin cildiniz icin faydalari

Ebegümeci bitki çayı, günümüzde insanların pek fazla bilmediği, duymadığı bitki çaylarından biridir. Eski çağlardan bu yana alternatif tıp alanında şifa kaynağı olarak kullanılan ebegümeci bitki çayı, doğru ve düzenli olarak tüketildiği takdirde pek çok sağlık sorunu üzerinde etkili olmaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Ebegümeci bitkisinin yaprakları genellikle ilkbahar mevsiminde toplanmaktadır. Hem yaprakları, hem de çiçekleri ile bitki çayı hazırlamak mümkün olurken, çiçeklerinden hazırlanan bitki çayı insanlar üzerinde rahatlatıcı ve sakinleştirici bir etki oluşturmaktadır. Öte yandan hazırlanan bu çay boğaz enfeksiyonlarında gargara olarak kullanılmakta ve bu sayede boğaz ağrılarının hafiflemesine fayda sağlamaktadır.

Ebegümeci Bitki Çayının Cilde Faydaları Nelerdir?

Ebegümeci bitki çayının faydaları oldukça fazladır. Öksürüğü gidermek, boğaz ağrılarını hafifletmek, bağışıklık sistemini güçlendirmek, uyku problemlerini çözüme kavuşturmak, sindirim sistemini desteklemek, iltihaplı hastalıkları kurutmak ve bunun gibi pek çok etki gösteren ebegümeci bitki çayı, cilt üzerinde de pek çok etki göstermektedir.

Ebegümeci bitkisinin yaprakları ve çiçekleri cildi yatıştırıcı bir etki göstermektedir. Dolayısıyla hassas ciltlerde cildi rahatlatmak amacıyla soğuk kompress olarak uygulanan ebegümeci bitki çayının cilde faydaları oldukça fazla olacaktır. Üstelik hücre yenileyici özelliği sayesinde cilde büyük ölçüde fayda sağlayan bu bitki çayı, tahriş olan cilt üzerinde de etkilidir.

Cilde Sürülür mü?

Ebegümeci bitki çayının cilde faydaları için cilde uygulanması mümkündür. Örneğin; ciltte hassas olan bölgeye temiz bir bez yardımıyla uygulanabilecek olan ebegümeci bitki çayı, cildin rahatlamasına fayda sağlayacaktır. Bunun yanı sıra tahriş olan bölgelerde de aynı uygulamayı gerçekleştirmek, cildin iyileşme sürecinin hızlanmasını etkileyecektir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Cildine Kimler Uygulamalı, Kimler Uygulamamalıdır?

Ebegümeci bitki çayı her ne kadar insan sağlığına büyük ölçüde fayda sağlasa da, bazı kişilerde çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. İçeriğindeki çeşitli bileşenler nedeniyle bazı ciltlerde alerjik reaksiyona neden olabilen bitki çaylarından olması ile bilinen ebegümeci bitki çayı, dahili olarak kullanıldığında da aynı etkileri gösterebilmektedir.

Cilde uygulanacak olan bu çayı hassas cilt yapısına sahip olanlarda kullanılmaması tavsiye edilmektedir. Bunun ile beraber tüketilecek olan ebegümeci bitki çayının ise hamile ve emziren kadınlarda tüketilmemesi önerilir. Ayrıca ebegümeci bitki çayını hemen hemen her aktarda bulabilmek mümkündür.

Ebegümeci Bitki Çayı Nerede Satılır?

Ebegümeci Bitki Çayı, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Ebegümeci Bitki Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.