Aktar Bloğu

Tarçın Yaprağı Yağı Kullanım Yöntemleri

Tarçın Yaprağı Yağı Kullanım Yöntemleri

Tarçın, her ne kadar bilinmese de insan sağlığı açısından oldukça faydalı olan bitkilerden biridir. Bu nedenle bitki çayı, bitki yağı, baharatı gibi çeşitli alternatifler halinde kullanılabilmektedir. Tarçın ile yapılan bitkisel yağlara bakılacak olursa da; tarçının hem kabuğundan, hem de yaprağından bitkisel yağlar elde edilebilmektedir. Bu yağlar, bitkinin en az kendisi kadar tarçın yaprağı yağı faydalı olabilmektedir.

Tarçın Yaprağı Yağı Kullanım Yöntemleri

Öncelikli kullanım alanlarından biri saç kıran rahatsızlığı nedeniyle saç dipleridir. Tarçın yaprağı yağı, çay ağacı yağı, jojoba yağı ve tespih ağacı yağı ile beraber kullanıldığı takdirde büyük ölçüde fayda sağlayacaktır.

Öte yandan bitkisel yağlar arasında kişisel bakım açısından oldukça faydalı olan yağ, çeşitli deri problemleri için de kullanılabilmektedir. Bu gibi durumlarda yağın kullanımı, Hindistan cevizi yağı ile bir karışım halinde olmalıdır. Masaj yağı olarak da kullanımı mümkün olan bu yağ, vücutta dinlendirici bir etki gösterebilmektedir.

Yağın kullanım alanları ve yöntemleri bu kadarla sınırlı kalmazken, sağlamış olduğu her bir fayda, kullanım alanlarını belirleyebilmektedir.

Kimler Kullanabilir, Kimler Kullanamaz?

Kimler Kullanabilir, Kimler Kullanamaz?

Kimler Kullanabilir, Kimler Kullanamaz?

Genellikle kişisel bakım alanında tercih edilen bitkisel yağlardan biridir. Sinnamaldehit mukus zarını tahriş etme riski taşıyan yağın dikkatli bir şekilde kullanılması oldukça önemlidir. Rahim kanamalarında uyarıcı bir etkiye sahip olması nedeniyle hamile olan kadınların kullanmaması tavsiye edilirken, tahrişe yol açması riskinden dolayı cilt bakımı açısından kullanılması tavsiye edilememektedir. En azından yüz gibi en hassas bölgelerde direkt olarak kullanılmaması gerekmektedir.

Tüm bunların yanı sıra alerjisi olan, hassas bir cilde sahip olan kişilerde ve bebeklerde kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir.

Tarçın Yaprağı Yağı Nasıl Saklanmalıdır?

Tarçın Yaprağı Yağı Nasıl Saklanmalıdır?

Tarçın Yaprağı Yağı Nasıl Saklanmalıdır?

Doğal ve organik bir içeriğe sahip olması, herhangi bir koruyucu madde bulunmaması nedeniyle saklama koşulları önemlidir. Öncelikle bu yağın plastik şişeler yerine pet şişelerde muhafaza edilmesi, güneş görmeyen, kuru ve serin alanlarda saklanması gerekmektedir. Bu sayede saha uzun süre bozulmadan kullanılabilmesi mümkün olacaktır.

0/5 (0 Reviews)

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.