Gösterilen sonuç sayısı: 7

Göstermek 24 36 48

e-Aktariye.com.tr satış alanında faaliyet gösterdiği sektörde müşterilerinin her türlü ihtiyacını göz önünde bulundurarak yoluna devam etmektedir. Müşteri memnuniyetinin önemini bilerek yüzlerce çeşit sağlıklı ürünün satışını yapan e-Aktariye.com.tr Türk insanının kahveye olan düşkünlüğünün de farkına vararak stoklarına sevilen birçok kahve türünü almış, bu ürünleri Kahve Çeşitleri adlı ana kategorisinde bir araya getirmiştir. Kahve Çeşitleri ana kategorisinde çeşitli kahve türleri bulunmaktadır.

Kahve tutkunlarının severek alışveriş yaptığı e-Aktariye.com.tr ana kategorisi içerisinde Kahve Çeşitleri’nde değişik markalarda Türk kahvelerinden, sade ve damla sakızlı Osmanlı kahvesine kadar ürün çeşidi bulundurur. Bu kategoride satışa sunulan kahve çeşitlerinden bazıları Dibek kahvesi ile Osmanlı kahvesi olarak göze çarpıyor. Bu kategorimizdeki ürünler tekli olarak satın alınabildiği gibi, bazı ürünler 2’li ya da 3’lü paket halinde satılmaktadır.

Geleneksel Türk içeceklerinden olan kahveler tarih boyunca çeşitli aromalarla lezzetlendirilmiş farklı isimlerle de olsa Türk kahvesi hiçbir zaman tercih sebebi olan sıcak içeceklerden ayrı düşünülmemiştir. Kahve Çeşitleri ana kategorisine e-Aktariye.com.tr tarafından satışı sağlanan her kahvenin ürün açıklamasında bilgiler yer alır.

Uzun Yaşamın Sırrı Kahvenin Faydaları Nelerdir?

Gün içerisinde bir ya da iki fincan kafeinli kahve içenlerle hiç içmeyenlerin depresyona girme oranları karşılaştırıldığında, içenlerin daha az olumsuz etkilere sahip olduğu görülmüştür. Yani gün içinde ideal miktarda kahve içerseniz, sağlık problemlerinizdeki riski azaltırsınız. Bunun ilk sebebi kahvenin bağışıklık sisteminizi güçlendirerek daha sağlıklı bir hale getirmesidir. Kahvenin içilmesinin ardından uyarıcıların bir de ruh halinizi etkilemesi söz konusudur. Hatta bununla kalmaz yaratıcılığınızı ve kısa süreli hafızanızda da değişimler gösterir.

Diğer yandan vücudunuzda leptin hormonunun düşüklüğü nedeniyle bedeninizde yağ depolama daha sık görülür. Bu şekilde kilo almanızda hızlanmalar görülür. Ancak kahve hormon seviyelerinizi yükselterek kilo vermenizde sizi başarıya ulaştırmada yardımcı olur.

Taze Kahve Kullanımı

Kahve saklamak için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktalar sayesinde satın almış olduğunuz kahvenin saklanmasını uzun zamana yayabilirsiniz. Kahve aromasının en iyi şekilde saklanması da bu konuda önemlidir. Hem tazelik hem de aroma olarak kahvenin ilk tadını verebilmesi için saklama koşullarına oldukça önem verilmesi gerekir.

Bu noktada anlaşılan şu ki kahvenin nasıl pişirilmesi gerektiğinin yanı sıra nasıl saklandığı da öğrenilmelidir. Bunun için yapabileceğiniz birçok etmen vardır. İlk olarak saklamanızda faydalanacağınız kaplar yer alır. Kahve çeşitlerine göre saklama kaplarınız da çeşitli olmalıdır. Ancak teknik olarak hemen hemen her kahve, serin ve kuru ortamlarda saklanmalı ve nemden uzak tutulmalıdır. Aynı zamanda tüm kahveleri kapsayan bir diğer husus da kahvenin ağzı açık kalmadan tutulmalı ve içerisine hava girmemelidir.

Kahve Meraklıları için Dibek Kahvesi

Dibek kahvesi, normal kahve çeşitlerinden farklı değildir. Sadece kahve çekirdeklerinin farkı öğütülme şeklidir. Dibek kahvesi için kullanılması gereken kavrulmuş kahve çekirdekleri tahtadan ya da taştan faydalanarak büyük havanlarda öğütülerek oluşturulur. Kahvede kullanılan özel ismi de büyük havanlardan gelmektedir.

Dibek kahvesinin en bilinen faydası ise sindirim sistemine etkili olmasıdır. Sağlıklı bir sindirim sistemini destekler ve hazmı kolaylaştırır. İçine eklenen bitkisel malzemelerin sayesinde de klasik kahveden farklı olarak çok daha uzun süre tokluk hissi verir.

Damla Sakızlı Türk Kahvesi

Damla sakızı genel olarak oldukça çeşitli kullanıma sahiptir. Bu alanların içinde Türk kahvesi de bulunmaktadır. Damla sakızlı Türk kahvesi, ailenizle birlikte ya da dostlarınızla sohbet ederken tüketiminden keyif alacağınız lezzetler arasındadır. Keyifli anların eşliğinde muhteşem tatlar almak anınızı her zaman daha güzel geçirmenizi sağlar. Ayrıca damla sakızının sağlık açısından da faydası olduğunu söylemek gerekir.

Damla sakızı tüketen kişilerde bağışıklık sisteminde güçlenme ve saç sağlığında güçlenme görülmektedir. Kahve ile birleşmesiyle de sindirim sistemi üzerinde daha etkili olmaktadır.

Osmanlı Türk Kahvesi

Osmanlı kahvesinin faydalarını saymakla bitiremeyiz. Ancak baharatların sayesinde birçok faydaları içerisinde birleştirmiştir. En büyük özelliği ise katkı maddesinin bulunmamasıdır. Bu sebepten dolayı Osmanlı kahvesi içeriğinde damla sakızı; sakız ağacından üretilen reçinelerden de elde edildiğinden ayrıca bir etkisi de görülmektedir. Sadece Türkiye’de üretilmesi özelliği sayesinde de kendini ön plana atıyor. Osmanlı Türk kahvesinin ağızda bıraktığı müthiş bir tadın yanı sıra içinde barındırdığı karışımlar ile her birinin ayrı ayrı faydaları görülmektedir. Bu mistik karışım adı üzerinde Osmanlı döneminden bu yana tüm kahve severlerin gönlünde ayrı bir taht kurmayı başarmıştır.