Aktar Bloğu

Deve Dikeni Tohumu Yağını Nelerde Kullanabilirsiniz?

Deve Dikeni Tohumu Yağını Nelerde Kullanabilirsiniz?

Deve dikeni tohumu, yaklaşık olarak 2 bin yıldır alternatif tıp alanında kullanılan bitkisel yağlardan ve ürünlerden biridir. Deve dikeni bitkisinin tohumunun soğuk presleme yönteminden geçirilmesi ile elde edilmektedir. Çeşitli sağlık problemleri için oldukça faydalı olan yağ, karaciğer sağlığını koruyucu olması ile ön plana çıkmaktadır.

Hem cilt üzerinde hem saçlar üzerinde hem de genel sağlık üzerinde etkisini göstermektedir. Kan basıncını ve kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcı olan bu yağ, kardiyovasküler sağlık açısından da oldukça faydalı olması ile bilinmektedir. Öte yandan vücutta detoks etkisi yapan bu yağ, tamamen doğal ve bitkisel yağlardan biri olması sebebiyle kimyasal kişisel bakım ürünlerine kıyasla daha çok tercih edilebilmektedir.

Deve Dikeni Tohumu Yağı Ne İçin Kullanılır?

Deve Dikeni Tohumu Yağı Ne İçin Kullanılır?

Deve Dikeni Tohumu Yağı Ne İçin Kullanılır?

Deve dikeni yağını pek çok amaç doğrultusunda kullanabilmek mümkündür. Çoğunlukla genel sağlık ya da kişisel bakım amacıyla tercih edilen bu yağ, vücutta pek çok yararlı etkiyi gösterebilmektedir. Üstelik yağın her bir faydasını, bir kullanım sebebi olarak gösterebilmek de mümkündür.

Kişisel Bakım

Kişisel Bakım

Yağı düzenli bir şekilde kullanan kişilerde, alkol ya da zehirli maddelerden dolayı yıpranmış olan karaciğer hücrelerinin onarıldığı ve yenilendiği görülmüştür. Bunun ile beraber toksin içeren zararlı maddelerin vücuda ve karaciğere girişini engelleyen yağ, antioksidan özelliği sayesinde vücutta biriken iltihabın giderilmesine de yardımcı olmaktadır.

Deve Dikeni Tohumu Yağını Bebekler Kullanabilir mi?

Bebekler Kullanabilir mi?

Bebekler Kullanabilir mi?

Günümüzde cilt bakım yağları arasında yer alan yağ, daha çok yetişkin bireylere hitap eden bitkisel yağlardan biridir. İçeriğindeki çeşitli bileşenler, bebeklerin cildinde istenmeyen sonuçlara neden olabilecek kadar ağır olabilmektedir. Bu nedenle bebeklerde kullanılması kesinlikle tavsiye edilmemektedir.

Ayrıca yağı kullanmaya başlamadan önce, yetişkinlerin de ciltte herhangi bir reaksiyona neden olup olmayacağını anlayabilmesi için test yapması gerekmektedir.

0/5 (0 Reviews)

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.