Rezene çayı, günümüzde 7’den 70’e herkes tarafından tüketilebilen bir çaydır. Doğru ve düzenli bir şekilde tüketildiği takdirde gaz sorununun giderilmesinden sakinleştirici etki göstermesine kadar çeşitli sağlık sorunlarında fayda sağlayabilmektedir.

Rezene Çayı Çok İçilirse Bir Şey Olur mu?

Hemen hemen her bitki çayı ya da gıdada olduğu üzere Rezene Çayı çok içilirse zararlı olabilmekte ya da yan etkiler gösterebilmektedir. Bu zararlar kişinin durumuna ve bünyesine göre alerjik reaksiyon olarak görülebildiği gibi çeşitli sağlık sorunlarına da neden olabilmektedir.

Rezene Çayı Zararları Var mı?

Rezene Çayı zararları çeşitlilik gösterebilmektedir. Oldukça etkili olan rezene çayı gereğinden fazla tüketildiği takdirde cilt döküntüleri ve kızarıklıklara neden olabilmektedir. Bunu yanı sıra baş ağrısı, mide bulantısı, kusma gibi etkiler de yine bu bitki çayının zararları arasında yer almaktadır.

Tüm bunların yanı sıra özel durumu olan bazı kişilerin de rezene çayı tüketmesi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Örneğin; hamile kadınların, alerji problemi olanların, cilt iltihabı ve bu gibi sorunları olanların bu bitki çayını tüketmemesi gerekir. Ayrıca epilepsi hastalarına da tavsiye edilmemektedir.

Sağlığımıza Faydaları Nelerdir?

Rezene Cayi Cok Icmenin Sakincasi Var mi 1

Zararlarının yanı sıra faydaları ile de bilinen rezene çayı, doğru, dikkatli ve bilinçli tüketildiğinde oldukça önemli etkiler gösterebilmektedir. Vücut direncini artırması, mide sorunlarını ortadan kaldırması, anne sütünü artırabilmesi, bebeklerdeki gaz sorununun önüne geçebilmesi ve hem bebeklerin, hem de yetişkinlerin sakinleşmesini sağlaması, rezene çayının faydaları arasında yer almaktadır.

Öte yandan solunum yolu rahatsızlıkları, mide problemleri, hipertansiyon gibi sağlık sorunlarına da olumlu yönde etki eden rezene çayı, kan basıncını dengeleyebilme, idrarı sökme, kilo vermeye destek olma, içeriğindeki antioksidanlar sayesinde kemik sağlığını koruyabilme gibi etkiler de gösterebilmektedir.

Rezene çayını günümüzde her aktardan satın alabilmek mümkündür. Dikkatli ve düzenli bir şekilde kullanılması tavsiye edilen bu çayın günde en fazla 2 fincan kadar tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Rezene Çayı Nerede Satılır?

Rezene Çayı, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Rezene Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir düşünce “Rezene Çayı Zararları Var mı?

  1. ESRA dedi ki:

    Whatsapptan bir sürü soru sordum hepsine yanıt verdiler ürünü de istediğim gibi kargoladılar çk tşkler artık bir numaralı aktarımsınız

Yorumlar kapalı.