Aktar Bloğu

Propolisli Çayın Sağlığımıza Zararları Var Mı?

Propolisli Çayın Sağlığımıza Zararları Var Mı

Propolis ağaç yapraklarından arılar tarafından toplanarak üretile bir maddedir. Arıların ürettiği doğal bir baldır. Arılar propolisi kovanı dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı yalıtım olarak koruyu amaçlı kullanırlar. Kahverangine benzeyen bir rengi vardır. Yapışkan bir haldedir. Propolise arıların tükürükleri de karışır. Diğer bitki çaylarında olduğu gibi aktarlardan alınabilir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Damla ve katı şekillerinde satılır. Katı şekli toz halinde satılır. Aç karnına tüketilmesinin uzmanlar tarafından daha uygun olduğu açıklanmıştır. Atom bitki çayının içerinde de propolis bulunur. İnsan vücudu üzerinde birçok yararı vardır. Bakterilere karşı direnci arttırıcı bir özelliği vardır. Bu sebeple grip ve soğuk algınlığına karşı iyi gelebilen bir çaydır.

Propolis ve propolisli çay genital bölgelerin sağlını korur. Uçukları geçirmeye yardımcı olmaktadır. Vücutta oluşan zararlı olan parazitlere karşı bizleri korur, parazitlere karşı vücudun direncini arttırır. Kemik sağlığı üzerine oldukça yararı vardır. Solunum yolu hastalığı bulunanlar bu çayı tüketebilir. Çünkü solunum yolu rahatsızlıklarına karşı savaşır. En büyük özelliklerinden biri de kansere karşı vücudu korumasıdır. Bu sebeple kanser hastaları da kanser hücrelerine yararı bulunan maddeyi tüketebilir.

Propolisli Çay Zararları Var Mı?

Propolisli çayın zararları çok fazla tüketildiğine ortaya çıkabilir. Özellikle bal gibi arı ve arı ürünlerine karşı alerjisi ve rahatsızlığı olanlar içmemelidir. Kanama riskli olan hastalıkları olan kişilerin bu çaydan uzak durmaları gerektiği söylenmektedir. Çünkü kanın pıhtılaşmasına engel olabilen bir çaydır.

Propolisli Çayın Yan Etkileri Var Mı?

Propolisli çayın yan etkilerinden sakınmak için içmeden önce öncelikli olarak doktora danışılmalı ve doktor kontrolünde içilmelidir. Propolisli çayın hamileler ve emziren anneler üzerinde bir zararının olup olmadığı tam olarak bilinmemektedir. Bu yüzden her ihtimale karşı hamileler ve emzirme dönemindeki anneler bu çaydan uzak durmalıdırlar.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Astım Hastaları Propolisli Çay Tüketmemeli!

Proplisli bitki çayının astım hastaları üzerinde olumsuz etkileri olabilir. İçindeki çeşitli maddeler astım hastalarını zor duruma sokabilmektedir. Bu yüzden astım hastaları bu bitki çayında uzak durmalıdır. Aynı zamanda kronik, alerjik ve önemli rahatsızlığı olan kişilerin propolisli bitki çayını tüketmeden önce doktorlarına danışmaları önerilmektedir.

Propolisli Çay Nerede Satılır?

Propolisli Çay, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Propolisli Çay satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!