Kudret narı, eski çağlardan bu yana kullanılmakta olan şifalı bitkilerden biridir. Terapötik özellikleri sayesinde çeşitli hastalıklara şifa olan kudret narı yağı, başta A vitamini olmak üzere B1, B2 ve C vitaminlerinin yanı sıra demir, fosfar, bakır, kalsiyum, potasyum gibi sayılamayacak kadar çok vitamin ve mineral içermektedir. Bu nedenle en önemli şifalı bitkisel yağlardan biri olan kudret narı yağı, kötü kolesterolü dengeler, kan şekerini düzenler, kilo vermeye yardımcı olur, karaciğeri temizler ve açık olan yaraların çabuk iyileşmesini sağlar.

Kudret Narı Yağı Kullanım Yöntemleri

Kudret narı yağı kullanımı genellikle yaraların hızlı iyileştirilmesi amacıyla yapılmaktadır. Çok büyük olmayan yaraların iyileştirilebilmesi için kudret narı yağı direkt olarak yaranın üzerine sürülmektedir. Günde 2 defa temiz bir pamuk yardımı ile yaranın üzerine tampon yapılarak kullanılmaktadır. Bu yöntem ile kullanılan kudret narı yağı sayesinde yara 3 – 4 gün içerisinde iyileşme sağlayabilmektedir. Ancak önemli rahatsızlığı olan kişilerin doktorlarına danışmadan kullanmamaları önerilmektedir.

Çoğunlukla küçük olan yaralarda tercih edilen bu yağ, düzenli kullanıldığında büyük bir etki sağlayabilmektedir. Oldukça doğal bir şifa yöntemi olan kudret narı yağı, ayrıca cilt sağlığı için de kullanılabilmektedir.

Kudret Narı Yağını Kimler Kullanabilir, Kimler Kullanamaz?

Kudret Nari Yagi Kullanim Yontemleri 1

 

Kudret narının ya da kudret narı yağının hamileler, emziren anneler ve çocuklar tarafından kullanılmaması gerekmektedir. Kudret narı yağı hamilelerde risk oluşturabilirken, kanama ve akıntılarını artırabilmektedir. Emziren anneler için de olumsuz etkileri olduğu bilinmektedir.

Öte yandan çocuklarda toksit etki oluşturan ve yan etkilerini gösteren kudret narı yağı, sadece yetişkinler tarafından kullanılması gerekmektedir.

Kudret Narı Yağı Nasıl Saklanmalıdır?

Kudret narı yağının diğer şifalı yağlarda olduğu üzere tıpası olan bir cam şişede saklanması gerekmektedir. Ev ortamında, derin ve karanlık bir yerde muhafaza edilmesi, dik ve çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutulması gerekmektedir. Kudret narı yağının bu şekilde 1 yıl boyunca muhafaza edilebilmektedir.

Kudret Narı Yağı Nerede Satılır?

Kudret Narı Yağı, kozmetik ürünü satışı yapılan dükkanlarda, market ve hipermarketler ile birlikte aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.