Aktar Bloğu

Keçi Sütü Sabununun Faydaları Nelerdir?

keci sutu sabununun faydalari nelerdir

İnsan cildi ile benzerlik gösterdiği düşünülen keçi sütü, cilt üzerinde önemli etkiler göstermektedir. Keçi sütünden elde edilen keçi sütü sabunu kişisel bakım amacıyla ciltte kullanıldığında, tehlike arz eden tüm sorunları ortadan kaldırabilmekte ve cilt sağlığını koruyabilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Keçi Sütü Sabunun Faydaları Nelerdir?

Keçi sütü sabunu, içeriğinde herhangi bir kimyasal bulunmayan, tamamen doğal sabun olması nedeniyle fayda sağlamaktadır. Üstelik keçi sütü sabunu faydaları oldukça fazladır.

Hem cilt üzerinde, hem de saç üzerinde olumlu yönde pek çok etki gösteren keçi sütü sabunu, özellikle cilt üzerinde göstermiş olduğu etkileri ile bilinmektedir. A vitamini açısından zengin bir içeriğe sahip olan bu sabun, cildi onarıcı bir etki göstermekte ve alfa hidroksi özelliği sayesinde de deri döküntülerinin önüne geçmektedir.

Keçi Sütü Sabunun Cilde Faydaları

Keçi sütü sabununun cilt üzerindeki faydaları oldukça fazla olması ile bilinmektedir. Cilde bu denli faydalı olan bu bitkisel sabun, günümüzün en önemli cilt problemlerinden olan sivilce, siyah nokta ve aknelere karşı önemli ölçüde fayda sağlamaktadır. İçeriğindeki proteinler, gözeneklerin tamamen temizlenmesini ve bütün bakterilerin öldürülmesini sağlamaktadır.

Keçi sütü sabunu, ayrıca ciltteki gözenekleri sıkılaştırmakta ve bu sayede yeni sivilce oluşumlarının önüne geçebilmektedir. Ayrıca keçi sütü sabununun bu özelliği, cildin daha genç kalmasına da yardımcı olmaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Keçi sütü sabunu faydalarından bir diğeri ise cilt hastalıklarında da fayda sağlamaktadır. Egzama, mantar gibi cilt hastalıklarının giderilmesine yardımcı olurken, kuru ciltlerde nem dengesini korumakta ve nemlenmesini sağlamaktadır.

Keçi Sütü Sabunun Saça Faydaları

Son yıllarda alternatif tıbbın ön plana çıkması ile beraber popüler hale gelen bitkisel ürünlerden keçi sütü sabunu, yalnızca cilt üzerinde değil, aynı zamanda saç bakımında da büyük faydalar sağlayabilmektedir. Saç derisindeki kepeklenme, saçlı bölgedeki egzama ve bunun gibi deri sorunlarının giderilmesine yardımcı olan bu sabun, yeni kepek oluşumunun da önüne geçmektedir. Öte yandan saç köklerinin güçlendirmekte ve saçların daha canlı, daha gür bir şekilde uzamasını sağlamaktadır. Daha yumuşak ve daha sağlıklı saçlara kavuşma konusunda da oldukça etkili olan keçi sütü sabunu, ayrıca hacimli bir görünüm elde edilmesine yardımcı olmaktadır.

Keçi sütü sabununun saç ve cilt bakımındaki faydalarını görebilmek adına düzenli bir şekilde kullanılması önemlidir.

Keçi Sütü Sabunu Nerede Satılır?

Keçi Sütü Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Keçi Sütü Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.