Aktar Bloğu

Funda Otu Bitki Çayı Nasıl İçilmelidir?

Funda otu bitki cayi nasil icilmelidir

Funda otu iğne yapraklı bitkiler kategorisindedir. Koku olarak oldukça hoş bir kokuya sahiptir. Bu özelliği sayesinde de sadece koku bitkisi olarak ta yetiştirildiği olur. Bitkinin içeriğinde flavanglikosit, tanen, silikasid, karotin, elastin, ericolin, saponin, arbıtin gibi maddeler bulunur. Bu maddeler insan vücudu ve insan sağlığı açısından oldukça faydalı maddelerdir. Diğer bitki çaylarıyla beraber aktarlarda bulunabilir bir bitki çayıdır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Funda Otu Bitki Çayı Aç mı Tok mu İçilmelidir?

Funda otu bitki çayı aç mı içilir yoksa tok mu içilir sorusunda önce funda otunun faydalarından bahsetmek gerek. Funda otu bitki çayının faydaları şu şekildedir;

Sindirim sistemini düzenler ve bu özelliğiyle sindirdim sorunu yaşayanlara özellikle tavsiye edilebilir. İshal sorunu olanlar bu çaya başvurabilir. Çünkü ishale karşı olumlu etkileri vardır. Bunun yanında kabızlık sorununa karlı da oldukça faydalı bir bitkidir. Bu tür hastalıklara karşı iyi gelmesinin sebebi içerisindeki tanen maddesinin etkisi sayesindedir. Bu madde bağırsağın içindeki yararlı parazitlerin üremesine yani çoğalmasına fayda sağlar.

Funda otu insan vücudun üzerinde rahatlatıcı ve gevşetici bir etkiye sahiptir. Uyma sorunu çekenler için bu yüzden tavsiye edilir. Çünkü uykuya dalma konusunda yardımcı olur. Bunu sağlayan madde de içerisinde bulunan arbutin maddesinin etkisidir.

Funda ayının aç karnı içilmesi metabolizmanın çalışmasına yardımcı olacaktır. Tok karnı içildiğinde ise yenilenlerin daha kolay hazmedilmesine faydalı olur. Çünkü sindirimi kolaylaştırıcı bir özelliği vardır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Funda Otu Bitki Çayı Soğuk mu Sıcak mı içilmelidir?

Funda çayının soğuk ya da sıcak içilmesi fark etmez. Ancak sıcak içildiği zaman içerisinde bulunan faydalı maddeler yararlı etkilerini daha çabuk gösterecektir. Bu yüzden sıcak içilmesi güzel olur. Bunun yanında soğuk içilmesi yasak diye bir kural yoktur. Soğuk içildiğinde de soğuk olmasından kaynaklanan kendine has faydaları olacaktır.

Funda Otu Bitki Çayı Kimler, Nasıl Tüketmeli?

Funda bitki çayı bazı kişiler için sakıncalı olabilir. Düzenli ilaç kullanan kişilerin bu çaya dikkat etmesi gerekir. Çünkü bu tür bitki çaylarının ne zaman neye tepki göstereceğe veya neye karşı alerjik reaksiyon göstereceği bilinemez. Bu yüzden bir doktora sorup onun tavsiyesinde tüketilmelidir. Uzun tüketilmemelidir. Kararında ve miktarında tüketilmelidir. Emzirme ve hamilelik dönemindeki kadınlar mutlaka doktor kontrolünde tüketmelidir.

Funda Otu Bitki Çayı Nerede Satılır?

Funda Otu Bitki Çayı, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Funda Otu Bitki Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.