Siyah sarımsak, Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde yetiştirilen ve nadir bulunan bir sarımsak türüdür. İnsan sağlığına oldukça önemli faydalar sunan bu sarımsak, soğuk sıkım işleminden geçirilerek bitkisel yağ haline getirilmekte ve kişisel bakım alanında kullanıma sunulmaktadır. Önemli bitkisel yağlardan biri olarak karşımıza çıkan siyah sarımsak yağı, özellikle de cilt bakımında mucizevi etkiler gösterebilmektedir. Örneğin; alerjik reaksiyon gösteren ciltler için Siyah sarımsak yağı ideal bir tercih olurken, cildi alerjiden koruyabilmekte ve çeşitli cilt sorunlarının önüne geçebilmektedir.

Alerjik Tepki Gösteren Ciltler için Siyah Sarımsak Yağı

Alerjik tepki gösteren ciltler için Siyah Sarımsak yağı uzun zamandır kullanılan etkili bir yöntemdir. Çeşitli nedenlerden dolayı ciltte meydana gelen alerjik durumların giderilmesi için kullanılan siyah sarımsak yağı, oldukça etkili olan bitkisel yağlardan biridir. Bunun ile beraber zahmetli yollardan hazırlanan siyah sarımsak yağı, ciltte enfeksiyonlara, mikrop ve virüslere karşı koruyucu bir görev üstlenmekte ve cilt sağlığını koruyabilmektedir.

Siyah Sarımsak Yağının Cilde Faydaları

Cilt bakım yağları arasında yer alan ve özel bir yere sahip olan siyah sarımsak yağı, cilt sağlığı bakımından mucizevi etkiler gösterebilmektedir. Tüm dış faktörlere karşı cildi koruyan bu yağ, aynı zamanda doğal bir antibiyotik olarak kabul edilmekte ve cildin bağışıklığını güçlendirmektedir.

Öte yandan yaşlanma belirtilerini geciktirici bir etki gösteren siyah sarımsak yağı, kırışıklıkların, ince çizgilerin ve bu gibi etkilerin geciktirilmesini, mevcut olan kırışıklıkların da en aza indirgenmesini sağlamaktadır. Ayrıca mantar, egzama, sedef gibi cilt hastalıklarına, iltihaplı yaralara, sivilcelere ve aknelere de iyi gelmektedir. Bu nedenle de ideal bir kişisel bakım ürünü olarak kabul edilmektedir.

Siyah Sarımsak Yağının Diğer Faydaları

Sarımsak yağının faydaları yalnızca cilt ile sınırlı kalmazken, saç sağlığından genel sağlığa kadar her alanda etkisini gösterebilmektedir. Örneğin; saç derisini ve köklerini besleyerek kısa sürede uzamasına yardımcı olan bu yağ, kellik problemine çözüm olarak kullanılabilmektedir. Bunun ile beraber yıpranmış saçları onarması ve saçkıran soruna da iyi gelmesi, saç üzerindeki etkileri arasında yer almaktadır.

Tüm bunların yanı sıra genel sağlık konusunda da etkili olan bu mucizevi yağ, kabızlığı önlemekte, kansere karşı korumakta, kan basıncını dengelemekte, Alzheimera karşı korumakta, karaciğer hasarlarını onarmakta ve bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.

Siyah Sarımsak Yağı Nerede Satılır?

Siyah Sarımsak Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Siyah Sarımsak Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.