Aktar Bloğu

Makademya Cevizi Yağı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Makademya Cevizi Yağı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Makademya cevizi yağı, cadı fındığı ya da cevizi olarak bilinen bir tür fındık- cevizgillerden elde edilen bir yağdır. Bitkisel yağlar kategorisinde değerlendirilen bu yağ, son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelirken, saç sağlığı ile alakalı pek çok kişisel bakım ürünlerinin içeriğinde yer almaktadır.

İçeriğindeki zengin yağ asidi bileşenleri sayesinde oldukça faydalı olan bu yağ, yaklaşık olarak yüzde 60 oranında oleik asitten meydana gelmektedir. Bunun ile beraber bünyesinde yüksek oranda palmitoleik asit ve az bir miktarda da asit bulundurmaktadır. Bu sayede vücuttaki kolesterol seviyesini düzenleyen bu yağ, cilt ve saç bakımında da oldukça faydalıdır.

Makademya Cevizi Yağı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Makademya Cevizi Yağı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Makademya Cevizi Yağı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Makademya cevizi yağı alırken dikkat edileceklerin başında yağın üretim şekli ve saklama koşulları gelmektedir. Soğuk presleme yöntemi ile elde edilen bitkisel yağlar sağlık açısından faydalı olurken, ayrıca sakla koşullarının da önemi oldukça büyüktür. Diğer pek çok bitkisel yağ türlerinde olduğu üzere cam şişede ve serin yerin muhafaza ediliyor olmalıdır. Ayrıca üretim tarihi ve içeriğinde kimyasal herhangi bir madde yer almıyor olması da yine bu yağı satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer almaktadır.

Makademya Cevizi Yağının Saça Faydaları

Saça Faydaları

Saça Faydaları

Saça faydalarıyla bilinen ve meşhur olan bir yağdır. Saç üzerinde adeta mucizeler yaratan bu yağ, işlem görmüş saçların onarılmasında kullanılan en etkili bitkisel yağlardan biridir. Kuru saç tiplerinin yumuşatılmasında da oldukça faydalı olan bu yağ, içeriğinde omega 6, omega 7 ve omega 3 yağ asitleri sayesinde saç dökülmesini engelleyerek, saçların yeniden uzamasını sağlamaktadır.

Tüm bunların yanı sıra bu yağ, antioksidan ve E vitamini özellikleri sayesinde saç derisindeki serbest radikal hasarlarını onarırken, bu radikallerin gezinmesini önlemekte ve saçın nem dengesini sağlamaktadır.

Makademya Cevizi Yağının Cilde Faydaları

Cilt üzerinde de oldukça etkili olan yağ, akneli ciltler de dahil olmak üzere her cildin yağdan ve kirden arındırılması konusunda çalışmalar yapmaktadır. Cildi nemlendirerek kurumasını engelleyen bu yağ ayrıca güneş yanığı, yaralanma, ağrılı ve iltihaplı cilt problemlerini gidererek cildi onarabilmektedir. Öte yandan cildin pul pul dökülmesini engelleyip, egzama, sedef gibi çeşitli cilt hastalıklarına iyi gelirken, cildi güneş ışınlarından da koruyabilmektedir.

0/5 (0 Reviews)

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.