Aktar Bloğu

Limon Otu Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Limon otu yaginin cilde faydalari nelerdir

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Limon otu yağı, pek çok özelliğe sahip olan ve sağlık açısından iyileştirici bir etkisi bulunan önemli bitkisel yağlardan biridir. Özellikle aromaterapide kas ağrılarının hafifletilmesi amacıyla kullanılan bu yağ, cilt sağlığı alanında da büyük faydalar sağlayabilmektedir. Dolayısıyla kişisel bakım amacıyla da kullanılabilmektedir.

Limon oto yağını meydana getiren bileşenler, böcek, mantar, inflamatuvar ve mikroplara karşı savaşçı bir özellik sergilemektedir. Antioksidan özelliğinin yanı sıra bakteri ve mantar gibi zararlı maddeleri vücuttan uzaklaştırmaya yardımcı olan bu yağ, ateş düşüren, rahmi uyaran ve adeti düzenlemeye yardımcı olan bitkisel yağlardandır.

Limon Otu Yağının Cilde Faydaları

Limon otu yağının faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Cilt sağlığı alanında da mucizeler yaratan bu doğal ürünün en temel özelliklerinden biri, cildi iyileştirebilmeye yardımcı olmasıdır. Limon otu yağını şampuanlara, kremlere ya da parfüm gibi kişisel bakım ürünlerine ekleyerek kullanabilmek mümkündür.

Öte yandan ciltte oluşan kanamalı yaralarda kanı durdurmaya yarayan limon otu yağı, bu gibi yaraların daha kısa süre içerisinde toparlanmasına yardımcı olmaktadır. Cildi steril bir hale getirmesi, cildi aydınlatması, doğal bir tonlama kazandırması ve dokuları kuvvetlendirmesi, yine limon otu yağının cilde faydaları arasında yer almaktadır.

Limon Otu Yağının Sağlığa Faydaları

Limon otu yağı, elbette ki yalnızca cilt üzerinde etkilerini göstermemektedir. Saç sağlığı ve genel sağlık gibi alanlarda da oldukça başarılı olan bu yağ, saç bakımında kullanıldığı takdirde saç foliküllerini güçlendirmekte, saç dökülmelerinin önüne geçebilmekte ve yeni saçların uzamasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca saçı rahatlatması, saç derisindeki bakterilerin uzaklaştırılması, saçı parlatması ve iyileştirmesi, limon otu yağının saç bakımındaki görevlerindendir.

Limon otu yağı insanın bedenindeki stresi hafifletme, gerginliği alma ve uyku problemlerinin giderilmesine yardımcı olma gibi etkiler de gösterebilmektedir. Özellikle de kas gevşetici özelliği ile ön plana çıkan bu bitkisel yağ, vücutta detoks etkisi göstermekte, adet sancılarını hafifletme ve baş ağrılarını gidermede büyük fayda sağlayabilmektedir. Tüm bunların yanı sıra mideyi koruyup ülsere karşı savaşması, bakterileri öldürmesi, doğal bir sinek ve böcek kovucu etki göstermesi, bağışıklık sistemini güçlendirmesi, sindirim sistemi problemlerine yardımcı olması ve kolesterolü düşürmesi, limon otu yağının faydaları arasında yer almaktadır.

Limon Otu Yağı Nerede Satılır?

Limon Otu Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Limon Otu Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][woodmart_products post_type=”ids” items_per_page=”4″ include=”2621, 2822, 2807, 2770″ columns=”4″ sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no”][/vc_column][/vc_row]

0/5 (0 Reviews)

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.