Aktar Bloğu

Neden Sarımsaklı Sabunu Kullanmalısınız?

Neden sarimsakli sabunu kullanmalisiniz

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Sarımsaklı sabun, günümüzde oldukça popüler olan ve insan sağlığına pek çok faydası bulunan bir bitkisel sabundur. Özellikle saç dökülmelerine karşı mucizevi etkiler göstermesi ile bilinen sarımsaklı sabun, tamamen doğal ve organik yollardan elde edilmektedir.

Neden Sarımsaklı Sabunu Kullanmalısınız?

Sarımsaklı sabun, sarımsağın özünden elde edilen ve içeriğinde herhangi bir kimyasal bileşene yer verilmeyen bir kişisel bakım ürünüdür. Bu denli doğal olması, öncelikle bu sabunun kullanılabilmesi için gösterilebilecek en önemli nedenlerden biridir. Bunun ile beraber sarımsaklı sabunun her bir faydası da, kullanımına bir neden olabilmektedir.

Sarımsaklı Sabunun Faydaları Nelerdir?

Sarımsaklı sabun, genellikle saçlar üzerinde göstermiş olduğu etkileri ile dikkat çeken bir sabundur. Saçlar üzerindeki sarımsaklı sabunun faydaları oldukça fazla olurken, en bilindik özelliği ise saç dökülmelerinin önüne geçiyor olmasıdır.

Sarımsaklı sabun, yüzbinlerce insanın en büyük saç problemlerinden biri olan saç dökülmelerinin önüne geçebilmekte ya da dökülmeleri olabilecek en az seviyeye kadar indirgeyebilmektedir. Bunun ile beraber sökülen saçların yerine daha canlı, daha sağlıklı ve daha parlak saçların uzamasına yardımcı olan bu sabun, saç köklerini derinlemesine temizlemekte ve beslemektedir.

Öte yandan kellik problemine dahi bir çözüm sunan sarımsaklı sabun, kafada hiç saç olmayan bölgelerde dahi yeni saçların uzaması konusunda mucizevi bir etki gösterebilmektedir. Sık sık yağlanan saçlarda yağ dengesini kurmaya yarayan bu doğal sabun, saç derisinin daha sağlıklı olması, kepeğin giderilmesi ve yeni kepek oluşumunun önüne geçilmesi gibi konularda da büyük fayda sağlamaktadır.

Sarımsaklı Sabun Saçlarda Nasıl Kullanılır?

Sarımsaklı sabun, banyoda gönül rahatlığı ile kullanılabilecek sabunlardan biridir. Şampuan gibi kimyasal içerikli temizlik ürünlerinin yerine kullanılabilen sarımsaklı sabun, saçların ıslatıldıktan sonra saça sürülmesi şeklinde uygulanmaktadır. Parmak uçları ile saç diplerine masaj yapılması ve bu işlemin birkaç dakika sürdükten sonra saçların bol su ile durulanması halinde etkisini gösterecektir. Fakat sarımsaklı sabunun faydalarını görebilmek adına yanında herhangi bir kimyasal içeriğe sahip ürünün kullanılmaması gerekir. Aksi takdirde sarımsaklı sabun saçlar üzerinde herhangi bir etki göstermeyebilir.

Bunun ile beraber sarımsaklı sabunun kullanımına başlamadan önce, vücutta herhangi bir reaksiyona neden olup olmayacağını öğrenebilmek adına, küçük bir noktada test edilmesi tavsiye edilmektedir.

Sarımsaklı Sabun Nerede Satılır?

Sarımsaklı Sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Sarımsaklı Sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][woodmart_products post_type=”ids” items_per_page=”4″ include=”2252, 2240, 1614, 1624″ columns=”4″ sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no”][/vc_column][/vc_row]

0/5 (0 Reviews)

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.