Aktar Bloğu

Neden Hamam Sabunu Kullanmalısınız?

Neden hamam sabunu kullanmalisiniz

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no” woodmart_inline=”no”]Hamam sabunu, tarihi Osmanlı’ya dayanan ve Türk Hamam kültüründe önemli bir yere sahip olan bitkisel sabun olarak ifade edilmektedir. Yüzde 100 bitkisel olarak hazırlanan bu sabunlar, insan sağlığına çeşitli alanlarda fayda sağlamaktadır. Özellikle de cilt ve saç bakımı üzerinde büyük etkiler gösteren bu sabunlar, hemen hemen her evde bulunması gereklidir.

Neden Hamam Sabunu Kullanmalısınız?

Hamam sabunu kullanmak için pek çok neden gösterebilmek mümkündür. Örneğin; yüzde 100 bitkisel içeriğe sahip olması, herhangi bir kimyasal bileşene yer verilmemesi, organik yollardan elde edilmesi, cilt ve saç sağlığına iyi gelmesi ve bunun gibi pek çok faydası, hamam sabunu satın almaya ve kullanmaya bir örnek olabilmektedir.

Kişisel bakımına özen gösteren insanların kullanması gereken ürünlerden biri olan hamam sabunu, diğer pek çok kozmetik ürününe kıyasla daha uygun fiyatlıdır. Bu bile hamam sabunu kullanmak için bir neden olabilmektedir.

Hamam Sabunu Faydaları Nelerdir?

Neden Hamam Sabunu Kullanmalisiniz

Hamam sabunu faydaları cilt üzerinde farklı, saç üzerinde farklıdır. Çoğu zaman banyoda kullanılan bu sabun, saçlar üzerinde mucizevi etkiler gösterebilmektedir. Bu sabunun faydaları genellikle içeriğine göre değişebilirken, örneğin; Hindistan cevizi yağlı sabun saça hacim ve dolgunluk kazandırmaktadır. Gül içerikli sabun ise saçların doğal yollardan nemlendirilmesine, sağlıklı bir yapı ve yumuşacık bir saç elde edilmesine yardımcı olmaktadır.

Cilt üzerindeki hamam sabunu faydaları da aynı şekilde sabunun içeriğine göre farklılık göstermektedir. Zeytinyağı içeren hamam sabunu, bol miktarda E vitaminine sahip olduğundan cildin derinlemesine nemlenmesini, ölü derilerden arındırılmasını, gözeneklerin temizlenerek cildin rahat bir nefes almasını sağlayabilmektedir.

Hamam Sabunu Nasıl Kullanılır?

Günümüzde oldukça önemli bir doğal sabun olarak kullanılan hamam sabunu, kullanım amacına göre farklı yöntemlerle uygulanmaktadır. Saç bakımı için kullanılacak olan bu sabun, her banyoda şampuan yerine kullanılabilmektedir. Saç derisine masaj yapılarak uygulandığında istenilen sonucu elde edebilmek mümkündür.

Öte yandan cilt bakımı için kullanılacak olan hamam sabunu ise sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa kullanılmalıdır. Özellikle de sorunlu bölgeye parmak uçlarıyla masaj yapılması önemlidir.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

0/5 (0 Reviews)

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.