Aktar Bloğu

Mısır Nişastası Nasıl Tüketilir?

Misir nisastasi nasil tuketilir

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Mısır Nişastası Nasıl Tüketilir?

Nişasta suda çözülmeyen bir karbonattır. Glikozu depo etmek için bitkiler tarafından kullanılır. Farklı kullanım alanları vardır. Yemeklerle ilgili olarak kıvam artırmak için yaptığımız yemeklerin içine katabiliriz. Kattığımız zaman koyulaşması gerekir. Daha çok tahıllardan patatesten elden edilen bir besindir. Bu sayede de koyulaşma oranı fazlalaşır. Mısır nişastasında ayriyeten de mısır vardır koyulaşmaya yardımcıdır. Mısır nişastası daha çok çorbalarda kurtarıcı bir besindir. Bu besin kıvamı yerine getirdiğinden dolayı çorbalarda koyulaştırmak için sıklıkla tüketilir.

Mısır Nişastasını Bebekler Tüketebilir mi?

Mısır nişastası tüketimi bebeklere ek besin başlansa bile anne sütünden ayrıldığında tüketilmesi uygun görülmemiştir. Nedeni ise bebeğin altı aya kadar anne sütü emmesi ve devamında direk yetişkinlerin yediği baharatlı salçalı yemekler yemeleri onların vücut gelişimlerini etkilemektedir. Mısır nişastasının içinde de gluten olduğundan ötürü bebekler için uygun bir besin değildir. Bebeklere beyin gelişimlerini iki yaşına kadar çeşitli katkı maddeleri içeren besinlerin verilmesi uygun görülmemiştir. Tabi ki bu besinleri verdiğimiz takdirde bebekte gelişim açısından hemen bir şey gözlenecek değildir. Sadece bu tür besinler verilirse gelişimlerine olumsuz yönde etki ettiği tespit edilmiştir.

Mısır Nişastasını Çocuklar Tüketebilir mi?

Çocuklar için de kullanımında sorun olmamakla birlikte tercih edilmemesi tavsiye edilmektedir. Ayrıca çocuklarda fen bilgisi dersinde deney yaparken de kullanılan bir besindir mısır nişastası. Çocuklar için dikkat edilmesi gereken bir besindir. Çünkü fazla kullanımı esnasında hem yetişkinlerde hem çocuklarda tıpkı şeker gibi ani kilo alımı başlar. Dengesiz beslenme ve çeşitli diyabet sorunlarına da yol açabilir.

Mısır nişastasının kullanım alanlarından bir diğeri de çocuklar için evde kendileri parmak boya yapabilme avantajlarıdır. Mısır nişastası ve suyu karıştırıp içine herhangi bir renk toz boya katarsak parmak boya kıvamını alır. Bu da nişastanın koyulaştırma özelliğinden kaynaklanmaktadır.

Mısır Nişastası Bozulur mu?

Mısır nişastası bir kavanozda serin bir şekilde muhafaza edildiği ve nem almadığı sürece saklanırsa bozulmaz. Buzdolabı dışında muhafaza edilirse bozulma riski daha fazladır.

Mısır Nişastası Nerede Satılır?

Mısır Nişastası, marketlerde ve aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen mısır nişastası satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer nişastalara göz atabilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

[/vc_column][/vc_row]

0/5 (0 Reviews)

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.