Aktar Bloğu

Karabaş Yağı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

karabas yagi alirken nelere dikkat etmek gerekir

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Karabaş yağı, ota benzeyen bir tür çiçekli bitkinin en nadir olanlarından elde edilen bir bitkisel yağdır. çeşitli hastalıklar, cilt ve sağ problemleri üzerinde etkili olan karabaş yağı, pek çok kişi tarafından kullanılmakta olan doğal ve bitkisel yağlardandır.

Karabaş Yağı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Diğer pek çok bitkisel yağlarda olduğu üzere karabaş yağında da dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Öncelikle karabaş yağı alırken dikkat edileceklerin başında yüzde 100 doğal ve organik olması gelmektedir. Satın alınacak olan bu bitkisel yağın tamamen doğal yollardan elde edilmiş olması ve içeriğinde herhangi bir kimyasal madde bulunmadığından emin olunması gerekmektedir. Bunun ile beraber mağazada satışa sunulan bu yağın cam şişede bulunuyor olması ve güneş görmüyor olması gerekmektedir. Bitkisel yağlar, içeriğinde koruyucu bir madde bulunmadığından güneş sıcaklığında ya da plastik şişe içerisinde çabuk bozulabilmekte ve fayda sağlamak yerine zarara neden olabilmektedir.

Karabaş Yağının Faydaları

Karabaş yağı, insan sağlığına oldukça fayda sağlayan doğal ürünlerden biridir. İçeriğindeki pek  çok faydalı bileşen sayesinde genel sağlıktan cilt sağlığına kadar pek çok alanda ve sorunda fayda sağlayan bu yağ, hemen hemen her aktardan, eczaneden ya da organik pazardan kolaylıkla temin edilebilmektedir.

Karabağ yağının faydalarından bahsetmek gerekirse; bu yağın astım ve sara hastalarına iyi geldiği bilinmektedir. Öte yandan yaraların üzerine uygulandığında çabuk iyileşmesine yardımcı olan karabaş yağı, şeker hastalarının insülin seviyesini dengeleyebilmekte, kolesterol seviyesini düşürmekte, ağrılar üzerinde etkili olmakta ve kireçlenmeye fayda sağlamaktadır.

Tüm bunların yanı sıra karabaş yağı sinir sistemini güçlendirmekte, kalbi rahatlatmakta, uykusuzluk problemini giderebilmekte, boğaz enfeksiyonlarına karşı doğal bir etki oluşturabilmekte ve metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olabilmektedir.

Karabaş Yağı Nasıl Kullanılır?

Romatizma, eklem ya da kireçlenme ağrıları için kullanılmak istenen karabaş yağı, direkt olarak ağrıyan bölgelere uygulanarak masaj yapılabilmektedir. Genel sağlık için dahilen kullanılmak istendiğinde ise yarım çay bardağı suyun içerisinde birkaç damla damlatılıp tüketilebilmesi mümkündür.

Karabaş yağı cilt bakımı için de kullanılabilmektedir. Bu amaç doğrultusunda kullanılacak olan karabaş yağının yine direkt olarak cilde uygulanması gerekmektedir. Öte yandan sigaradan kurtulmak ve bırakmak isteyenler de gargara yaparak kullanabilmektedir.

Karabaş Yağı Nerede Satılır?

Karabaş Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Karabaş Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][woodmart_products post_type=”ids” items_per_page=”4″ include=”2629, 2818, 2773, 2754″ columns=”4″ sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no”][/vc_column][/vc_row]

0/5 (0 Reviews)

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.