Aktar Bloğu

Hamam Sabununun Cilde 10 Faydası

Hamam sabununun cilde  faydasi

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Hamam sabunu, günümüzde en çok kullanılan bitkisel sabunlar arasında yer almaktadır. Pek çok çeşide sahip olan hamam sabunu, gerek saç sağlığı, gerekse cilt sağlığı açısından çnemli faydalar sağlayabilmektedir.

Hamam sabunu, genellikle bıttım adı verilen, fıstığın olgunlaşmamış hali olan çitlembik meyvesinden elde edilmektedir. Tamamen organik ve katkısız bir içeriğe sahip olan bu doğal sabun, saç dökülmelerinin önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır. Bunun ile beraber saçlarda oluşan kepeğin giderilmesine, egzama, sedef, mantar gibi cilt hastalıklarına ve ciltteki hastalıklara büyük ölçüde fayda sağlayabilmektedir.

Hamam Sabununun Saça 7 Faydası

Hamam sabunu faydaları bilinen daha fazladır. Hem saç üzerinde, hem de cilt üzerinde olumlu yönde etkiler gösterebilen bu sabun, düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde saçlarda mucizevi etkiler gösterebilmektedir.

Öncelikle hamam sabunu, saç dökülmeleri konusunda oldukça başarılı bir sabundur. Bunun ile beraber çağımızın en büyük saç problemlerinden biri olan kepeklenme sorununun da giderilmesine yardımcı olan hamam sabunu, yağlı saç derisinde yağlanmayı geciktirebilmekte, saç derisindeki kuruluğa iyi gelebilmekte ve cansız saçları daha güçlü, daha parlak ve daha canlı bir hale getirebilmektedir.

Bunların yanı sıra saç kırılmalarına da iyi gelen bu sabun, sağlamış olduğu bu gibi faydaları sayesinde kişisel bakım amacıyla tercih edilmektedir.

Hamam Sabununun Cilde 10 Faydası

Hamam sabunu, cilt sağlığı açısından da oldukça etkili bir sabundur. Ciltte meydana gelen egzaman, mantar, sedef gibi hastalıkların giderilmesine yardımcı olan bu sabun, aynı zamanda cilt üzerinde zamanla oluşan yağ ve kir tabakasını da derinlemesine temizleyebilmektedir. Hamam sabununun cilde faydaları elbette ki bu kadarla sınırlı değildir. Oldukça iyi bir temizleyici olan bu sabun, sahip olduğu bu özelliği sayesinde cildi daha parlak, daha canlı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşturma konusunda önemli bir etki gösterebilmektedir.

Öte yandan antiseptik ve antibakteriyel gibi özelliklere de sahip olan hamam sabunu, yoğun yaş ve kir sebebiyle cilt üzerinde meydana gelen akne, sivilce, siyah nokta gibi problemlerin giderilmesini sağlayabilmekte ve oluşumlarının da önüne geçebilmektedir. Hamam sabununun bu etki ve faydalarından yararlanabilmek için günlük olarak düzenli bir şekilde kullanılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Hamam Sabunu Nerede Satılır?

Hamam Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Hamam Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][woodmart_products post_type=”ids” items_per_page=”4″ include=”2253, 2254, 1613, 1623″ columns=”4″ sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no”][/vc_column][/vc_row]

0/5 (0 Reviews)

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.