Aktar Bloğu

Hamam Sabunu Nasıl Kullanılır?

Hamam sabunu nasil kullanilir

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Hamam sabunu, tamamen bitkisel bir içeriğe sahip olan, herhangi bir kimyasala yer verilmeyen ve gerek cilt, gerekse saç üzerinde fayda sağlayan bitkisel sabunlardan biridir. Kökeni Osmanlı Devleti’ne kadar dayanan bu sabun, sahip olduğu hoş kokusu sayesinde o dönemin hamamlarında kullanılmakta olan bir sabundur. Günümüzde de kullanımı oldukça yaygın olurken, bunun nedeni ise doğal ve organik içeriğe sahip olmasıdır.

Pek çok türü bulunan hamam sabunu, lavantalı sabun, güllü sabun, limonlu sabun, zeytinyağlı sabun, kekikli sabun, Hindistan cevizi yağlı sabun ve beyaz kalıp sabun, hamam sabunu türlerindendir.

Hamam Sabunu Nasıl Kullanılır?

Hamam sabunu, hem ciltte, hem saçlarda, hem de genel vücutta kullanılabilecek türden bir üründür. Kişisel bakım için kullanılan bu sabunun kullanım şekli de, amacına göre değişiklik göstermektedir. Örneğin; saç bakımı için kullanılması halinde her banyoda en az üç defa saçı köpükleyip bol suyla kurulayarak kullanılmaktadır. Ayrıca saç diplerine masaj yapılması, bu sabunun faydasını görebilme konusunda oldukça etkilidir.

Cilt bakımı gibi kişisel bakım için kullanılacak olan hamam sabununu yüze uygulanarak kullanılmaktadır. Günlük düzenli olarak kullanılabilen bu sabun, cilde dairesel hareketler ile uygulanmakta ve sonrasında da bol su ile temizlenmektedir.

Hamam Sabunu Özellikleri

Hamam sabunu faydaları ciltte ve vücutta farklı özellikler gösterebilmektedir. Öncelikle cildi, saçları ve tüm vücudu derinlemesine temizleyen bu sabun, ciltte ve vücutta meydana gelen mikrobik rahatsızlıkların giderilmesine yardımcı olmaktadır. Üstelik cildi yumuşacık yapan, gözenekleri temizleyen ve cildin rahat nefes almasına yardımcı olan bu sabun, çeşitli saç problemlerine de iyi gelmektedir. Saç köklerini güçlendirmesi, daha sağlıklı ve canlı saçların uzamasına yardımcı olması, yine hamam sabunu faydaları arasında yer almaktadır.

Hamam Sabunu Zararları Var Mı?

Doğal sabun olma özelliği ile dikkat çeken bu sabun, bu özelliği sayesinde herhangi bir zararı olmayan sabun olarak kullanılmaktadır. Hamam sabunu 7’den 70’e hemen hemen herkesin gönül rahatlığı ile kullanabileceği bir sabun olurken, nadiren de olsa çok hassas bir cilt yapısına sahip olan kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir. Bu gibi durumlar ile karşı karşıya kalmamak adına ciltte test yapılmalıdır.

Hamam Sabunu Nerede Satılır?

Hamam Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Hamam Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][woodmart_products post_type=”ids” items_per_page=”4″ include=”1613, 1616, 1615, 1623″ columns=”4″ sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no”][/vc_column][/vc_row]

0/5 (0 Reviews)

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.