Aktar Bloğu

Çörek Otunun Zararları Var Mı?

corek otunun zararlari var mi

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Birçok hastalıklara karşı yüzyıllardır kullanılan çörek otunun birçok faydası ve zengin içeriği bulunmaktadır. İçerisinde vitamin olarak A, H, B1, B2, B6 ve C vitaminleri, mineral olarak ise magnezyum, çinko, linoelik asit, sodyum, potasyum, oleic asit, palmitik asit, demir, kalsiyum, selenyum, fosfor ve bakır gibi birçok da mineral bulunmaktadır.

Çörek otunun faydaları da kısaca şunlardır:

 • Astım hastaları fazlaca tercih etmektedir.
 • Yüksek tansiyonun düşürülmesinde yardımcı olur.
 • Boğaz ve bademcikte oluşan iltihapların giderilmesinde etkilidir.
 • Bağımlılıkların ve zehirlerin vücuttan atılmasında etkilidir.
 • Radyasyondan gelen zararlı ışınları aza indirgemeye yardımcı olmaktadır.
 • Parkinson hastalığının yavaşlamasında önemli bir faktördür.
 • Kolon ve meme kanserlerine yakalanma ihtimalini aza indirgemekte etkilidir.
 • Hormon dengesini düzene sokar.
 • Kan şekerinin düşürülmesine yardımcı olmaktadır.
 • Hafızanın güçlenmesine yardımcı olur.

Çörek Otunun Zararları Var Mı?

Çörek otunun da bilinçsiz bir şekilde kullanımda yan etkileri bulunmaktadır. Hangi amaçla kullanılabileceğini önce doktora danışmalısınız. Çörek otunu düzenli kullandığınız zaman da kan tahlili yaptıramazsınız ve bu durumunda herhangi bir sağlık sorununa yol açmaması için doktorunuza bildirmeniz gerekmektedir.

Çörek otunun zararları veya bazı yan etkileri ise şunlardır:

 • Fazla miktarlarda kullanım sonrasında bağırsaklarda bulunan zararlı bakterilerle birlikte yararlı olanları da öldürebilir ve ishal gibi bağırsak hastalıklarına yol açabilir.
 • Emziren annelerin veya hamile kadınların da tüketmemesi gerekmektedir.
 • Tansiyon düşürücü veya idrar söktürücü ilaçlar ile birlikte tüketilmemektedir. Çünkü çörek otu bu ilaçların etkilerini düşürmektedir.
 • Kan şekerinde düşüklüğü olanlar da kullanmamalıdır. Çünkü çörek otu kan şekerin düşürülmesinde etkilidir.

Vücut Sağlığı İçin Çörek Otu Tüketebilirsiniz!

Alerjik hastalıklar, romatizmal hastalıklar veya bronşit gibi önemli hastalıklara karşı kullanılmaktadır. İçerisinde bulunan bolca vitamin ve mineral sayesinde vücut sağlığının korunmasına yardımcı olmaktadır. Günde ise en fazla 2 gram veya 1 tatlı kaşığı olarak kullanılmalıdır. Yılın her mevsiminde kullanılabilmektedir ve hatta hava kirliliğine karşı da kullanılabilmektedir.

Çörek Otu Glüten İçerir Mi?

Çörek otunun glüten içerip içermediği hakkında kesin bir bilgi olmasa da içermediği söylenmektedir. Çörek otunu aktarlardan veya baharat satan yerlerden temin edebilirsiniz.

Çörek Otu Nerede Satılır?

Çörek Otu, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Çörek Otu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer baharatları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][woodmart_products post_type=”ids” items_per_page=”4″ include=”8208, 2040, 8226, 2156″ columns=”4″ sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no”][/vc_column][/vc_row]

0/5 (0 Reviews)

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.