Aktar Bloğu

Cilt Problemleri İçin Ardıç Uçucu Yağı Kullanabilirsiniz!

Cilt problemleri icin ardic ucucu yagi kullanabilirsiniz

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Ardıç uçucu yağı, insanların kimyasal içerikli kişisel bakım ürünleri yerine daha çok bitkisel içerikli ürünlere yönelmesi ile beraber popüler hale gelen bir bitkisel yağdır. İnsan sağlığına büyük ölçüde faydaları dokunan ardıç uçucu yağı, özellikle de cilt problemlerine karşı mucizevi etkiler gösterebilmektedir. Bu nedenle de cilt bakım yağları kategorisinde değerlendirilmektedir.

Cilt Problemleri İçin Ardıç Uçucu Yağı

Günümüzde en çok tercih edilen bitkisel yağlardan ardıç uçucu yağı, genellikle kişisel bakım alanında tercih edilmektedir. Problemli olan cilt için ardıç uçuğu yağı büyük faydalar gösterebilirken, sivilce, siyah nokta ve akne gibi en önemli cilt sorunlarına iyi gelmektedir. Bunların yanı sıra sivilce ve akneler nedeniyle ortaya çıkan izleri ve cilt lekelerini de gideren bu yağ, ciltte adeta tonik etkisi göstermektedir.

Ardıç uçucu yağı aynı zamanda cildi kirden, yağdan ve tozdan arından bitkisel yağlardan biri olurken, tam bir cilt dostu olması ile bilinmektedir. Ciltte oluşan selülitlerin giderilmesi konusunda önemli etkiler gösteren bu yağ, çeşitli nedenlerle oluşan yaraların da kısa sürede iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

Ardıç Uçucu Yağının Faydaları

Cilt bakım yağları arasında yer alan ardıç uçucu yağı, cilt üzerinde olduğu kadar genel sağlık ve saç üzerinde de oldukça faydalı bir yağdır. Bronşite iyi gelen, regl dönemi sancılarını hafifleten, romatizma ve eklem ağrılarını en aza indirgeyen ardıç uçucu yağı, yorgunluk, uykusuzluk, depresyon, stres gibi ruhsal problemlere de iyi gelmektedir. Bunun ile beraber mide spazmı, ülseri, gastrit, mide krampları, ağız ve diş sağlığı, ödem, şişkinlik, bağırsak sorunları ve bunun gibi daha pek çok sağlık sorununa iyi gelmesi, ardıç uçucu yağının faydaları arasında yer almaktadır.

Ardıç Uçucu Yağı Nasıl Kullanılır?

Ardıç uçucu yağını dahili ve harici olarak kullanabilmek mümkündür. Örneğin; ciltte meydana gelen sivilce ve türevi problemler için cilde direkt olarak uygulanabilmesi mümkündür. Bir pamuk yardımı ile tonik olarak kullanılabilmektedir. Genel sağlık sorunlarında dahili olarak kullanılması gerekirse bir küp şekerin üzerinde 3 – 4 damla kadar damlatılarak da tüketilebilmektedir.

Tüm bu kullanım yöntemlerinin yanı sıra eklem ve romatizma ağrıları için kullanılacak olan ardıç tohumu yağını ise bir miktar zeytinyağı ile karıştırılarak ağrıyan bölgeye masaj yapılabilmektedir.

Ardıç Uçucu Yağı Nerede Satılır?

Ardıç Uçucu Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Ardıç Uçucu Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][woodmart_products post_type=”ids” items_per_page=”4″ include=”1536, 9661, 9122, 9109″ columns=”4″ sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no”][/vc_column][/vc_row]

0/5 (0 Reviews)

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.