Aktar Bloğu

Yeşil Kahve Çayı Nedir?

Yeşil kahve cayi nedir

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Yeşil kahve, kahve çekirdeklerinin ham hali olarak tanımlanmaktadır. Çeşitli sağlık sorunlarında iyi gelen bu kahve, çay olarak tüketilmektedir. Üstelik her gen gün biraz daha popüler hale gelen bu kahve, pek çok aktarda bulunabilmektedir.

Yeşil Kahve Çayı Nedir?

Adı henüz yeni yeni duyulmaya başlayan son dönemlerde popüler bir hale gelen yeşil kahve, birçok kişinin merak konusudur. Dolayısıyla vatandaşlar “yeşil kahve çayı nedir?” sorusuna yanıt aramaktadır. Bir tür bitki çayı olan yeşil kahve çayı, kahve çekirdeklerinin ham halinde elde edilmektedir. İnsan sağlığına çeşitli faydaları dokunan bitki çaylarından biri olarak karşımıza çıkan yeşil kahve çayı, yüksek ısıda kavrulmayan kahve çekirdeklerinin demlenmesiyle hazırlanmaktadır.

Yeşil kahve çayının faydalarına örnek göstermek gerekirse; üzerinde yapılan araştırmalar neticesinde kan şekerini düzenleyici bir etkisi olduğu anlaşılan yeşil kahve çayı, şeker hastalarının tüketimine uygun olan bir üründür. İnsan beynini uyarıcı bir etkisi olmasından dolayı metabolizmanın hızlanmasında ve fazlalık kilo ile kalorilerin yakılması konusunda etkili olan bu çay, kendini sürekli olarak yorgun hissedenlerin enerjik olmasına da fayda sağlamaktadır.

Öte yandan bağışıklık sisteminin güçlenmesi ve korunmasında da etkili olan bu bitki çayı, kan basıncını düşürücü, kalp ve damar sağlığını destekleyici, kanser hücrelerinin oluşumunu engelleyici etkileri ile bilinmektedir.

Yeşil Kahve Çayının Besin Değeri

Fazlalık kilolarından kurtulmak isteyen her bir birey, yediği ve içtiği gıdaların besin değerini araştırmaktadır. Bu kişiler için yeşil kahve çayının besin değeri; bir fincan için yüzde 67 karbonhidrat, yüzde 33 protein ve yüzde 0 yağ içermektedir. Yeşil kahve besin değerinin büyük bir çoğunluğunu karbonhidrattan almaktadır.

Yeşil Kahve Çayı Kaç Kaloridir?

Yeşil kahve çayının kalorisi genellikle kullanılan kahve miktarına göre değişiklik göstermektedir. Normal şartlarda 100 gramlık yeşil kahvenin kalorisi 3 kcal kadardır. Bu durumda günlük tüketilen bir fincan yeşil kahve çayı, 200 gram yeşil kahveye tekabül ettiğinden 6 kalori kadardır. Yani bu bitki çayı, kilo sorunu olan ya da olmayan herkes tarafından gönül rahatlığı ile tüketilebilecek bitki çaylarından biri olmaktadır.

Yeşil kahve çayını tüketmek isteyen, bu kahve çekirdeklerini organik pazarlardan şifalı bitkileri satan dükkanlardan temin edebilmektedir.

Yeşil Kahve Çayı Nerede Satılır?

Yeşil Kahve Çayı, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Yeşil Kahve Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][woodmart_products post_type=”ids” items_per_page=”4″ include=”2774, 2775, 1416, 1426″ columns=”4″ sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no”][/vc_column][/vc_row]

0/5 (0 Reviews)

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.