Aktar Bloğu

Rezene Yağı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Rezene yagi alirken nelere dikkat etmek gerekir

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]Günümüzde daha çok çayı ile bilinen rezene bitkisi, havuçgiller familyasından bir bitki türüdür. Tohumlarının soğuk presleme işleminden getirilmesi ile yağı elde edilen bu bitki, önemli bitkisel yağlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Alternatif tıp alanında uzun yıllardır kullanılagelen rezene yağı, pek çok alanda insan sağlığına fayda sağlayabilmektedir.

Rezene Yağı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Rezene yağı alırken dikkat edileceklerin başında, bu yağın soğuk sıkım olarak üretilmiş olması gelmektedir. Soğuk sıkım olmayan bitkisel yağlar tüm özelliğini ve faydalı bileşenlerini kaybettiğinden herhangi bir fayda sağlayamamaktadır. Bunun ile beraber güneş görmeyen ve serin yerde muhafaza edilen, cam şişede satışa sunulan rezene yağının tercih edilmesi gereklidir.

Rezene Yağının Faydaları

Bitkisel yağlar arasında her ne kadar pek fazla bilinmese de oldukça faydalı bir ürün olan rezene yağı, sindirim sistemi bozukluklarından anne sütünü artırmaya, kilo vermeden kan ve vücudu temizlemeye, spazmla mücadeleden kadın hastalıklarına pek çok alanda fayda sağlayan bu yağ, ancak doğru ve düzenli kullanıldığı takdirde etkisini göstermektedir.

Rezene yağının faydalarından bahsetmek gerekirse; içeriğindeki çeşitli faydalı bileşenler sayesinde zihinsel işlevi artıran, hafızayı güçlendiren ve dikkat dağınıklığının ya da eksikliğinin önüne geçen rezene yağı, üst solunum yolu hastalıklarına da iyi gelmektedir. Grip, nezle, soğuk algınlığı ve buna bağlı rahatsızlıklarda faydalı olurken, balgam sökücü bir etki de gösterebilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra insanların kişisel bakım amacıyla kullanmış oldukları bu yağ, aynı zamanda kilo vermeye de yardımcı olabilmektedir.

Rezene Yağının Cilde Faydaları

Rezene yağı, genel olarak sağlık açısından mucizevi faydalara sahip olan bir yağdır. Günümüzde cilt bakım yağları arasında yer alan bu kişisel bakım ürünü, aromaterapide kullanılabilen yağlardan biridir. Banyo suyuna birkaç damla damlatıldığında hem nefesi açabilmekte, hem de vücudun dinlenmesini, rahatlamayı sağlayabilmektedir.

Öte yandan çeşitli cilt problemlerine karşı da kullanılabilen rezene yağı, direkt olarak cilde uygulanmamalıdır. Diğer yumuşak ve faydalı olan yağlar ile kullanıldığında daha çok fayda sağlayacak olan rezene yağı, bazı hassas ciltlerde alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir. Bu nedenle de kullanmaya başlamadan önce mutlaka cildin küçük bir bölümünde test edilmesi gereklidir.

Rezene Yağı Nerede Satılır?

Rezene Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Rezene Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][woodmart_products post_type=”ids” items_per_page=”4″ include=”2598, 10095, 2821, 2815″ columns=”4″ sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no”][/vc_column][/vc_row]

0/5 (0 Reviews)

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.