Aktar Bloğu

Passifloralı Bitki Çayı Nedir?

Passiflorali bitki cayi nedir

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Pasifloralı çay, insanların genellikle stresle başa çıkabilmek için tüketilen bitki çaylarından biridir. Pasiflora bitkisinden elde edilen bu çay, pek çok alanda insan sağlığına fayda sağlayabilmektedir.

Günümüzde şifasını alternatif tıp alanında arayan insanların büyük ilgi gösterdiği bitki çaylarından pasifloralı çay, oldukça kolay bir şekilde hazırlanmaktadır. Hemen hemen her aktarda satılan pasiflora bitkisinin 1 tatlı kaşığı kadarı bir fincan kaynamış suyun içerisine koyulmalıdır. Yaklaşık olarak 10 – 15 dakika kadar demlenmeye bırakılan pasifloralı çay tüketime hazır olacaktır.

Passifloralı Bitki Çayı Nedir?

Pasifloralı çay, günümüzde oldukça sık tüketilen bir bitki çayı olarak karşımıza çıkmaktadır. Son yıllarda oldukça popüler bir hale gelen bu çay, genellikle sakinleştirici, dinginleştirici etkisi sebebiyle tüketilmektedir.

Pasifloralı bitki çayının insan sağlığı üzerindeki faydaları oldukça fazladır. İçeriğindeki bol miktarda C vitamini ve antioksidanlar sayesinde erken yaşlanma belirtilerini azaltma, kırışıklık oluşumunun önüne geçebilme gibi faydalar sağlayan bu bitki çayı, özellikle de depresyona, kaygıya ve strese faydalı olması ile bilinmektedir. Bunun ile beraber sigarayı bırakma konusundaki etkileri, çeşitli cilt sorunlarına iyi gelmesi, menopoz belirtilerini en aza indirgemesi, yüksek tansiyonu düzenlemesi, çeşit kas, akut ve baş ağrılarını hafifletmesi, yine pasifloralı bitki çayının faydaları arasında yer almaktadır.

Passifloralı Bitki Çayının Besin Değeri

Passifloralı bitki çayının besin değeri, genellikle tüketilen ya da temin edilen miktara göre değişiklik gösterebilmektedir. Herhangi bir besinin besin değeri, onun ne kadar faydalı olduğunu ortaya koyarken, genellikle passifloralı çay da besin değeri ve sağlamış olduğu faydası nedeniyle tüketilmektedir.

Passifloralı Bitki Çayının Kalorisi

Passifloralı Bitki Çayının kalorisi de, yine tüketilen çayın miktarına göre değişebilmektedir. Bu nedenle bu bitki çayının kalorisi hakkında kesin bir bilgi verebilmek mümkün değildir. Ancak insan sağlığına bu denli faydalı olması ve herhangi bir kilo problemine neden olmaması nedeniyle ideal bir kaloriye sahip olduğunu anlayabilmek mümkündür.

Passifloralı bitki çayının faydalarını görebilmek için doğru ve düzenli bir şekilde tüketilmesi gereklidir. Örneğin; sabah ve akşam olmak üzere günde en fazla 2 fincan tüketilebilecek olan bu çay, hazır poşet çay olanların yerine kurutulmuş passiflora bitkisi olarak tercih edilmelidir. Aksi takdirde pek faydası dokunmayacaktır.

Passifloralı Bitki Çayı Nerede Satılır?

Passifloralı Bitki Çayı, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Passifloralı Bitki Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][woodmart_products post_type=”ids” items_per_page=”4″ include=”1370, 1434, 1431, 1428″ columns=”4″ sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no”][/vc_column][/vc_row]

0/5 (0 Reviews)

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.