Aktar Bloğu

Fazlalık Kilolardan Kurtulmak için Zencefilli Çay Tüketebilirsiniz!

Fazlalık Kilolardan Kurtulmak için Zencefilli Çay Tüketebilirsiniz

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Günümüzde dünya çapında kullanılan baharatlardan biri olan zencefil, aynı zamanda bitki çayı olarak da tüketilebilen bir üründür. İnsan sağlığına sunmuş olduğu faydaları ile bilinene zencefilli bitki çayı, spazm, mide bulantısı, bağırsak rahatsızlıklarından iştah sorunların, kilo vermeden beyin sağlığını korumaya kadar çeşitli faydalar sağlayabilmektedir.

Kilo Vermek için Zencefilli Çay Tüketebilirsiniz!

Zencefilli çayın faydalarından en çok dikkat çekeni kilo verme konusunda göstermiş olduğu etkilerdir. Çeşitli yollar ile fazlalık kilolardan kurtulmak açısından büyük ölçüde fayda sağlayan zencefilli çay, kişinin kendisini uzun süre tok hissetmesine ve fazladan besin tüketmemesine neden olmaktadır. Üstelik bu sayede kalori alımını en aza indirgeme konusunda etkili olurken, kişinin kilosunu kontrol edebilmesine de yardımcı olmaktadır.

Zencefilli Çay Günde Ne Kadar İçilmeli?

İçeriğinde pek çok faydalı bileşen sayesinde bitki çayları arasında en çok faydalı olan çaylardan biri olan zencefilli çay, ancak düzenli ve doğru kullanımlarda faydalı olmaktadır. Diğer bitki çaylarında olduğu üzere zencefilli çayda da uzmanlar tarafından tavsiye edilen günlük kullanım miktarı 4 gram kadardır. Yani günlük en fazla bir fincan kadar içilebilmektedir.

Zencefilli Çayın Faydaları Nelerdir?

Zencefilli çayın faydalarından bahsetmek gerekirse; stres ve kaygıyı azaltması, öksürüğe, gribe, soğuk algınlığına iyi gelmesi, tokluk hissi sayesinde kilo vermeye yardımcı olması, iştahı düzenlemesi, doğurganlığı artırması, beyin sağlığını koruması, mide ve bağırsak sorunlarına iyi gelmesi, kas ağrılarını en aza indirgemesi ve hatta kansere karşı mücadele etmesi, bu çayın faydaları arasında yer almaktadır.

Özellikle yumurtalık kanseri gibi kötü hastalıklara karşı göstermiş olduğu etkileri ile dikkat çeken zencefilli çay, yapılan araştırmalara göre kanserli hücrelerin yayılmasını önleme ve öldürme gibi etkiler göstermektedir. Bunun ile beraber irritabl bağırsak sendromuna yakalanan kişilerin de tüketimine uygun olan bu bitki çayı, aynı zamanda mide bulantısına da birebir olan bir üründür. Hamile bayanların mide bulantıları için tavsiye edilirken, yine de bir uzmana danışmadan kullanmak uygun değildir.

Zencefilli çay aktardan temin edilebilen bitki çaylarından biri olurken, hazırlanışı da oldukça basittir. Fakat bu çayın faydalarını görebilmek için doğru ve yeteri miktarda kullanılması gerekmektedir.

Zencefilli Çay Nerede Satılır?

Zencefilli Çay, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Zencefilli Çay satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][woodmart_products post_type=”ids” items_per_page=”4″ include=”1368, 1362, 1366, 1369″ columns=”4″ sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no”][/vc_column][/vc_row]

0/5 (0 Reviews)

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.